Чому ми даруємо подарунки саме на Різдво?

Під час святкової метушні ми навіть не замислюємося про причини, чому ми даруємо подарунки на Різдво і Новий рік, інформує Ukr.Media.

Як кажуть історики, цій традиції більш тисячі років. З допомогою такого доброго звичаю люди виражали вдячність і прихильність один до одного.

Традиційне свято вікінгів

Звичай дарувати подарунки в середині зими розпочалася задовго до народження Ісуса. У багатьох ранніх культур, таких як римляни і вікінги, існували зимові свята сонцестояння, під час яких було заведено дарувати подарунки.

Сатурналії — римське свято

Сатурналії — це свято на честь римського язичницького бога землеробства Сатурна. Його відзначали в період зимового сонцестояння, 17 грудня. Однак через деякий час, в епоху царювання Давньої Римської Імперії, свято продовжили на цілий тиждень. Під час загальних веселощів люди дарували один одному подарунки і здійснювали жертвоприношення.

Подібна традиція з часом стала одним з багатьох звичаїв, прийнятих християнством, крім церемоніального запалюючи свічок, виконання різдвяних пісень та проведення свята.

Хто дарує подарунки?

Святий Миколай

Святий Миколай — найвидатніша постать у багатьох європейських культурах. У Росії Святий Миколай став добрим дідусем Морозом, а в Америці культову фігуру прозвали Санта-Клаусом.

Крісткінд

Згідно німецькій культурі, діти в Німеччині, Угорщині, Швейцарії, Чехії та Ліхтенштейні посилають листи Крісткінду — це молода дівчина в образі ангела, яка приносить подарунки.

Бефана

Бефана — це італійський персонаж з міфології, який являє собою аналог американського Санта-Клауса. Згідно з деякими джерелами, це стара жінка, яка літає на мітлі, а на Різдво спускається по димоходу, щоб залишити дітям подарунки. Крім того, вона відома тим, що перед тим, як полетіти, Бефана обов’язково вимиє підлогу.

  Евеліна Бледанс показала підрослого "сонячного" сина

Свято Трьох Королів

В Іспанії традиція дарувати подарунки походить від свята Трьох Королів. Діти пишуть листи з бажаннями, точно так само, як діти в нашій країні звертаються до Святого Миколая чи до Діда Мороза. Вночі 6 січня прибувають Три Короля і роздають дітям цукерки. Напередодні діти залишають свої черевики біля вікна, щоб на ранок побачити їх наповненими солодощами. Якщо дитина поводила себе не дуже добре, то в подарунок може попастися шматочок вугілля.

Чому подарунки кладуть під ялинку?

Оригінальними різдвяними прикрасами були цукерки, тістечка, печиво, яблука та інші невеликі солодощі. Панчохи завжди повністю наповнювали подарунками. З часом їстівні подарунки змінилися на матеріальні, а панчохи залишилися. По мірі розвитку традицій змінювалися типи і розміри подарунків. Гостинці, які не влазили в панчохи, знайшли своє місце під ялинкою, а їстівні частування з дерева перекочували в різдвяні панчохи.

Історія різдвяних подарунків

Грудень — традиційний час для обміну подарунками. Однак існують певні причини, через які люди стали дарувати різдвяні подарунки.

Релігійні причини

Однією з причин, яка ще більше надихнула дарувати подарунки на Різдво, стала історія свята. Християни посилаються на трьох мудреців, або волхвів. Згідно з біблійним переказом, волхви принесли немовляті Ісусові дари, що складаються з золота, ладану і мірри.

Ці дорогоцінні речі показали повагу мудреців до Сина Божого. Християни також дарують подарунки членам сім’ї, друзям і нужденним, щоб вшанувати пам’ять про трьох мудреців.

Сучасна інтерпретація звичаю — це визнання того, що Різдво — день народження Ісуса. Оскільки дарувати матеріальні подарунки йому на день народження неможливо, люди здійснюють обмін подарунками як знак пам’яті про Сина Божого.

Любов і прихильність

Різдвяні подарунки — відмінний час для того, щоб дивувати і радувати тих, кого ми любимо. Людям подобається знаходити під ялинкою подарунки і з нетерпінням думати, що ж знаходиться в коробці. Після розкриття упаковки, ми отримуємо масу позитивних емоцій.

  31 травня – Федот Вівсяник, Сім дів: історія, традиції та прикмети свята

Магія Різдва

Є щось особливе в очікуванні Різдва. Малюкам дуже важко утриматися і не розкрити упаковку подарунків, які чекають своєї години під ялинкою. Дорослі, у свою чергу, з теплою ностальгією згадують про своє дитинство і Різдво.

Причини виникнення традиції дарувати подарунки різні. Цей чудовий звичай зробив різдвяний сезон повним сюрпризів і радості.