Чому ми даруємо подарунки саме на Різдво?

Під час святкової метушні ми навіть не замислюємося про причини, чому ми даруємо подарунки на Різдво і Новий рік, інформує Ukr.Media.

Як кажуть історики, цій традиції більш тисячі років. З допомогою такого доброго звичаю люди виражали вдячність і прихильність один до одного.

Традиційне свято вікінгів

Звичай дарувати подарунки в середині зими розпочалася задовго до народження Ісуса. У багатьох ранніх культур, таких як римляни і вікінги, існували зимові свята сонцестояння, під час яких було заведено дарувати подарунки.

Сатурналії — римське свято

Сатурналії — це свято на честь римського язичницького бога землеробства Сатурна. Його відзначали в період зимового сонцестояння, 17 грудня. Однак через деякий час, в епоху царювання Давньої Римської Імперії, свято продовжили на цілий тиждень. Під час загальних веселощів люди дарували один одному подарунки і здійснювали жертвоприношення.

Подібна традиція з часом стала одним з багатьох звичаїв, прийнятих християнством, крім церемоніального запалюючи свічок, виконання різдвяних пісень та проведення свята.

Хто дарує подарунки?

Святий Миколай

Святий Миколай — найвидатніша постать у багатьох європейських культурах. У Росії Святий Миколай став добрим дідусем Морозом, а в Америці культову фігуру прозвали Санта-Клаусом.

Крісткінд

Згідно німецькій культурі, діти в Німеччині, Угорщині, Швейцарії, Чехії та Ліхтенштейні посилають листи Крісткінду — це молода дівчина в образі ангела, яка приносить подарунки.

Бефана

Бефана — це італійський персонаж з міфології, який являє собою аналог американського Санта-Клауса. Згідно з деякими джерелами, це стара жінка, яка літає на мітлі, а на Різдво спускається по димоходу, щоб залишити дітям подарунки. Крім того, вона відома тим, що перед тим, як полетіти, Бефана обов’язково вимиє підлогу.

  Львівські діячі культури розповіли про перевибори в Українському культурному фонді

Свято Трьох Королів

В Іспанії традиція дарувати подарунки походить від свята Трьох Королів. Діти пишуть листи з бажаннями, точно так само, як діти в нашій країні звертаються до Святого Миколая чи до Діда Мороза. Вночі 6 січня прибувають Три Короля і роздають дітям цукерки. Напередодні діти залишають свої черевики біля вікна, щоб на ранок побачити їх наповненими солодощами. Якщо дитина поводила себе не дуже добре, то в подарунок може попастися шматочок вугілля.

Чому подарунки кладуть під ялинку?

Оригінальними різдвяними прикрасами були цукерки, тістечка, печиво, яблука та інші невеликі солодощі. Панчохи завжди повністю наповнювали подарунками. З часом їстівні подарунки змінилися на матеріальні, а панчохи залишилися. По мірі розвитку традицій змінювалися типи і розміри подарунків. Гостинці, які не влазили в панчохи, знайшли своє місце під ялинкою, а їстівні частування з дерева перекочували в різдвяні панчохи.

Історія різдвяних подарунків

Грудень — традиційний час для обміну подарунками. Однак існують певні причини, через які люди стали дарувати різдвяні подарунки.

Релігійні причини

Однією з причин, яка ще більше надихнула дарувати подарунки на Різдво, стала історія свята. Християни посилаються на трьох мудреців, або волхвів. Згідно з біблійним переказом, волхви принесли немовляті Ісусові дари, що складаються з золота, ладану і мірри.

Ці дорогоцінні речі показали повагу мудреців до Сина Божого. Християни також дарують подарунки членам сім’ї, друзям і нужденним, щоб вшанувати пам’ять про трьох мудреців.

Сучасна інтерпретація звичаю — це визнання того, що Різдво — день народження Ісуса. Оскільки дарувати матеріальні подарунки йому на день народження неможливо, люди здійснюють обмін подарунками як знак пам’яті про Сина Божого.

Любов і прихильність

Різдвяні подарунки — відмінний час для того, щоб дивувати і радувати тих, кого ми любимо. Людям подобається знаходити під ялинкою подарунки і з нетерпінням думати, що ж знаходиться в коробці. Після розкриття упаковки, ми отримуємо масу позитивних емоцій.

  Репер Джиган викликав обурення користувачів, виклавши відео, на якому двоє чоловіків виконують стрип-пластику

Магія Різдва

Є щось особливе в очікуванні Різдва. Малюкам дуже важко утриматися і не розкрити упаковку подарунків, які чекають своєї години під ялинкою. Дорослі, у свою чергу, з теплою ностальгією згадують про своє дитинство і Різдво.

Причини виникнення традиції дарувати подарунки різні. Цей чудовий звичай зробив різдвяний сезон повним сюрпризів і радості.