Актуальні новини

Кіно буде. Все буде

У Львові із 7 до 13 вересня пройде міжнародний фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art. Цього року він відбудеться уже втринадцяте. Через карантин фестиваль відбуватиметься у двох форматах: онлайн та офлайн. Тож подивитись кіно можна буде не лише у кінотеатрі чи просто неба, а й на платформі Big Short.

Пропонуємо гід фестивалем та розповімо про основні його програми. А повну програму фестивалю можна побачити тут.

Гасло цьогорічного фестивалю: «Я з тобою», адже в умовах пандемії, коли люди опинились в ізоляції, фестиваль хоче запевнити своїх глядачів: «Перед обличчям небезпеки ми вкотре згадали якою потужною може бути здатність людей гуртуватись та довіряти одне одному. Тому довірся нам. Кіно буде. Все буде».

Відкриття фестивалю Sound&Vision

У дворику львівської Ратуші 7 вересня на церемонії відкриття 13-го кінофестивалю Wiz-Art можна буде переглянути фільми разом з виступом Tik Tu, Pilikayu, Паліндром, Maryana Klochko, Марк Токар та Монтеск’є. Фільми оживуть на екрані двічі – в новому музичному супроводі, а також з оригінальним звуком. Музиканти уже працюють над новими композиціями до фільмів. Найцікавіше, що оригінальні аудіодоріжки вони почують разом з глядачами на відкритті фестивалю.

Міжнародний конкурс

Міжнародний конкурс складається з трьох показів, де 18 фільмів з 17 країн світу боротимуться за нагороди

18 фільмів цьогорічного міжнародного конкурсу – це навколосвітня подорож, тамуючи в собі бажання близькості, відвертості та голої жорстокості до іншого; це вправа з іронії та самоіронії, розмова з собою і з чужим, це політичність, а не заполітизованість, це суцільна небайдужість і занурення у світ з його проблемами, дилемами і безкінечною чарівністю. Це тут і зараз.


«Маршрут №34»

Переглянути міжнародні конкурсні програми можна 10, 11 та 12 вересня о 19:00 у кінотеатрі «Коперник» у Львові та онлайн на платформі Big Short.

  Емілії Кларк перенесла видалення частини мозку

Національний конкурс

Національний конкурс складається з двох показів, під час яких можна буде переглянути 11 стрічок українських режисерів та режисерок.

Серед фільмів національного конкурсу – учасники та переможці фестивалів. Наприклад, «У нашій синагозі» Івана Орленка став найкращим українським фільмом за версією українських кінокритиків та отримав головну українську кінопремію «Золота Дзиґа». Також покажуть «Любов та риби» Миро Клочко, створений за підтримки Львівської кінокомісії.

Переглянути конкурсні програми можна 8 та 9 вересня о 19:00 у кінотеатрі «Коперник» та онлайн на платформі Big Short.


«Любов та риби»

Спеціальні програми

Серед позаконкурсних програм відбудеться чимало показів на будь-який смак. 9 вересня можна буде подивитись збірку еротичних короткометражек Midnight Sexy Shorts, 11 вересня – комедійних («От, халепа!»).

«Місто Vs. Людина: урбан-шортс» можна буде подивитись 10 вересня о 20:30 на площі (Театральна, 22). Згодом показу буде доступним і на Wiz-Art Film Festival Online. Програма «Диваки у світі див» покажуть в суботу, 12 вересня, в Парку Культури. Ця програма об’єднала фільми про те, що таке бути дивним та як цим насолоджуватись за різних обставин.

Програму «Я з тобою. Мистецтво Жити» також покажуть у Парку Культури 12 вересня або на Wiz-Art Film Festival Online. Як і програму «Свята нерівність». Фільми першої програми рефлексують про цінності, якими живе сучасна людина. Другої, очевидно, розмірковують про нерівність у сучасному світі


«Золоте весілля»

Кінопоказ та дискусія «Дівчата-бунтарки» відбудеться 8 вересня о 20:00 на Ganok. Учасниці дискусії: Марта Чумало, Оксана Санагурська, Зоя Красовська, Катерина Кіт-Садова.

Також протягом фестивалю відбудуться покази фільмів європейських кіношкіл Берліну, Києва та Лодзя.

І, звичайно, однією із найочікуваніших стане програма «Режисер(к)и на карантині», створена спеціально для фестивалю. У програмі – фільми-рефлексії, інтимні історії та історії інших від Христини Сиволап, Романа Бордуна, Нікона Романченка, Зої Лактіонової та Богдани Смирнової. Це онлайн-кінопоказ, дивитись фільми можна на Wiz-Art Film Festival Online

  Leopolis Jazz Fest оголосив нові дати проведення ювілейного фестивалю

Ми перелічили лише деякі фестивальні події, адже він містить також події від парнерів Wiz-Art, освітню складову тощо.

Нагадаємо, що повну програму можна побачити на сайті фестивалю. А ZAXID.NET продовжить розповідати про все найцікавіше, що трапиться на Wiz-Art.

Закриття фестивалю, церемонія нагородження та перегляд фільмів-переможців відбудеться 13 вересня о 20:30 у Futura Hub на вул. Кульпарківській.

Залишити відповідь