Актуальні новини

Куди піти у Львові цього тижня

Українська документалка «Земля блакитна, ніби апельсин»

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1511094 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1511094{
margin: 0!important;
}
}

Від четверга, 26 листопада, у прокат виходить документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» від режисерки Ірини Цілик. Стрічка отримала премію за найкращу режисуру на найбільшому фестивалі незалежного кіно у світі «Санденс». Це фільм про сім’ю, яка живе на Донбасі під час війни. Ганна сама виховує чотирьох дітей. Обстріли у їхній Красногорівці не припиняються, але родина знаходить способи тішитися життю. Трейлер дивіться тут.

Оскароносний Мартін Макдонах на львівській сцені

Оскар, Тоні, Золотий глобус і BAFTA – це нагороди драматурга Мартіна Макдонаха, чия п’єса відтепер на львівській сцені. У театрі ім. Марії Заньковецької у середу та п’ятницю, 25 і 27 листопада, – прем’єра вистави «Каліка з Інішмаану». Хоча автор визначає її жанр як ірландська комедія, насправді це драма. На острові Інішмаан десь у міжвоєнні мешкає хлопець з інвалідністю. Серед диваків він залишається найадекватнішим. Його життя сколихує приїзд людей з Голлівуду, які знімають кіно.

«Захотілося, щоб в театрі Марії Заньковецької була сучасна класична драматургія. Адже Макдонах вважається сучасним класиком. Він перший після Шекспіра англійський драматург, чиї всі п’єси були поставлені в Шекспірівському театрі», – розповів режисер Орест Огородник.

Більше інформації за посиланням.

Костя Смолянінов презентує «Треш»

У галереї «Дзиґа» триває виставковий проект львівського фотографа Кості Смолянінова. Цього разу Смолянінов із фотоапаратом роздумував про сміття. Знимкував пластик, потім проявляв плівки старими реактивами і надрукував на вінтажному 40-річному папері. Так автор привертає увагу до екологічних проблем, аби сміття на Землі поменшало. Деталі тут.

Класики, яких ви ще не чули

  Солістка групи KAZKA розповіла, скільки кілограмів скинула на репетиціях популярного шоу

В Органному залі у неділю, 29 листопада, – концерт у межах проекту «Ukrainian Live. Симфонічні прем’єри», де музиканти презентують маловідомих композиторів. Цього разу Ukrainian Festival Orchestra та диригент Іван Остапович виконають прем’єри симфоній Романа Придаткевича та Романа Сімовича. Більше інформації – за посиланням.

Давній народний стрій із приватної колекції

Львів’яни та гості міста мають нагоду побачити давній український стрій Наддніпрянщини, Чернігівщини та Полтавщини. У Музеї народної архітектури та побуту відкрив виставку зі своєї приватної колекції Олександр Опарій. Цього митця знають також як писанкаря. На експозиції Олександр Опарій показує і рушники XIX століття.

Залишити відповідь