Актуальні новини

Львів’ян запрошують долучитися до першого «Бієнале Шептицький»

Центр Шептицького Українського католицького університету 27 серпня розпочинає масштабний проект «Бієнале Шептицький/Sheptytsky Biennale» за підтримки Українського культурного фонду. Його мета – модернізувати постать митрополита Андрея Шептицького та популяризувати його ідеї поза церковним середовищем.

«Він підтримував молодих митців, опікувався школами та сприяв Пласту, розвивав кооперативний рух, займався активною антимілітарною та антитоталітарною діяльністю. Сьогодні ім’я митрополита відоме обмеженій аудиторії і асоційоване здебільшого з церковною сферою. Саме тому Центр Шептицького розпочинає проект популяризації ідей митрополита, які б об’єднали навколо себе українське суспільство», – зазначають організатори бієнале.

У межах проекту заплановані публічні лекції, відеоблог публіциста, віце-ректора УКУ Мирослава Мариновича про Шептицького, open-call для молодих художників, документальний фільм «Історичної правди» про митрополита, навчальний бізнес-кейс від Lviv Business School, відеоінтерв’ю з відомими підприємцями та інтелектуалами.

Розклад публічних лекцій:

  • 27 серпня – Мирослав Маринович, «Митрополит Андрей Шептицький: християнські розв’язки одвічних проблем»
  • 3 вересня – Наталія Попович, «Українець, що випередив час: стратегії для життєстійкості у ХХІ столітті»
  • 9 вересня – Андрій Длігач, «Новий Світ: візіонерські ідеї Шептицького, що справджуються»
  • 17 вересня – Ліліана Гентош, «Спадщина митрополита Шептицького: переформатування ідентичності та діяльності Української греко-католицької церкви»
  • 22 вересня – Ірина Гах, «Епоха митрополита. Андрей Шептицький: Меценат, критик, реформатор?»
  • 24 вересня – Євген Глібовицький, «Питання до Шептицького: про майбутнє з сучасного в минуле»
  • 25 вересня – Юрій Макаров, «Граф Шептицький і українське плебейство»
  • 29 вересня – перегляд і обговорення фільму Михайла Перуна «Андрей Шептицький: актуальне»
  • 1 жовтня – Сергій Герман, «Митрополит Шептицький і чотири епохи української історії»
  • 15 жовтня – Павло Смицнюк, «Політичне богослов’я Шептицького (читаючи модерний секуляризм через призму спадщини митрополита)»

Усі події відбуватимуться як онлайн, так і офлайн та будуть продубльовані англійською мовою. Записи лекцій можна буде переглянути на сторінці Центру Шептицького у Facebook.

  Гурт Metallica пожертвував 500 тис. доларів українським переселенцям

Митрополит Андрей Шептицький – український релігійний діяч, меценат, єпископ Української греко-католицької церкви, доктор права. Від 17 січня 1901 до смерті – митрополит Галицький та Архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви. Належить до знатного галицького роду Шептицьких. За мудрі настанови й великі труди отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит.

За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. Заснував у Львові Греко-католицьку богословну академію, наступником якої є УКУ.

Залишити відповідь