Актуальні новини

Львівська облрада реорганізувала найдавнішу аптеку-музей в центрі Львова

Львівська облрада на засіданні у вівторок, 12 березня, ухвалила рішення про реорганізацію аптеки-музею «Під чорним орлом», яка розміщена в центрі Львова і є найстарішою серед діючих аптек. Відповідно до рішення депутатів, історична аптека не буде окремим комунальним підприємством, її приєднали до львівського Історико-краєзнавчого музею. За проголосували 52 обранці.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1567927 {
min-height: 180px !important;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1567927{
margin: 0!important;
}

.mobile-branding-wrapper {
min-height: 200px
}
}

Депутати припинили діяльність окремого комунального підприємства «Аптека-музей «Під чорним орлом», що на вул. Друкарській,2 (на розі зі Ставропігійською). Таке рішення пояснили наміром зберегти аптеку-музей та забезпечити її ефективну роботу у складі музею.

«Сама аптека як бізнес не дуже витримує конкуренцію. Вона, у першу чергу, створювалася як музей. Як бізнес вона себе вичерпала», – зазначив керівник управління майном спільної власності ЛОР Андрій Білоус.

Аптека-музей «Під чорним орлом» заснована у XVIII столітті і є найстарішою з існуючих аптек Львова. Тут діє єдиний в Україні музей, де можна оглянути старовинне аптекарське обладнання і зільники, якими користувалися середньовічні аптекарі. В аптеці-музеї зібрано аптечний посуд і таблеткові машини різних віків, старовинні ваги, траворізки, стародавні кам’яні ступки, у яких готували мазі або товкли висушені лікарські рослини. Сама будівля належить до комунальної власності Львівської міськради.

  Унікальний сувенір виготовила студентка з Коломиї

Залишити відповідь