Не пропустіть важливу інформацію!

Масляна 2021 — одне з найулюбленіших народних свят в році. Цілий тиждень ми готуємо млинці з різноманітною начинкою, зустрічаємо гостей, беремо участь в народних гуляннях, проводжаючи зиму і зустрічаючи весну, інформує Ukr.Media.

Щоб ви могли запланувати культурну програму заздалегідь, розповідаємо про дату Масляної у 2021 році.

Коли Масляна у 2021 році?

Не секрет, що дата святкування Масляної — перехідна і щороку змінюється. Але традиційно вона відзначається протягом тижня перед Великим постом.

Оскільки Великий піст у 2021 році починається 15 березня, Масляна 2021 випадає на Міжнародний жіночий день і буде тривати з 8 березня по 14 березня.

Масляний тиждень часто називають Сирною седмицею — через те, що в цей період не можна вживати в їжу м’ясо, але можна і потрібно — сири та інші молочні продукти.

Масляну умовно поділяють на два періоди. З понеділка по середу триває вузька Масляна, з четверга по неділю — широка. Перші три дні тижня займаються домашніми справами, а наступні дні — веселяться.

Що не можна робити на Масляний тиждень?

Масляна — веселе свято, проте не можна забувати і про деякі обмеження:

  • Роботи по дому можна виконувати тільки в перші три дні — в період Вузької Масляної. З четверга по неділю всю фізичну працю (за винятком готування) краще відкласти.
  • Сидіти вдома на самоті під час Масляного тижня не рекомендується. Це час, коли слід від душі погуляти і повеселитися. До затворників наші предки ставилися несхвально.
  • Не можна відмовляти, якщо хтось хоче до вас навідатись. Приймати гостей слід в чистому будинку (встигніть все підготувати за час Вузької Масляної), накривши багатий стіл. І не забувайте, що і ви також сміливо можете до когось заглянути. Ходіння по гостях на цьому тижні — одна з головних традицій свята.
  • Не переїдайте. Обжерливість в християнстві — гріх, тим більше, на тижні, що передує Великому посту. Крім того, якщо ви плануєте поститися, то на Сирну седмицю. вже варто уникати м’ясних продуктів. Замінити їх можна молоком, сиром, сирами, горіхами і сухофруктами.
  Блейк Лайвлі і Райан Рейнольдс назвали стать новонародженої дитини