Актуальні новини

Мінкульт презентував загальнонаціональний проект із медіаграмотності

Міністерство культури та інформаційної політики України презентувало загальнонаціональний проект із медіаграмотності.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
“Про необхідність стратегії з медіаграмотності говорили вже давно. Особливо ці розмови посилилися під час війни. Очевидно, що час настав не лише обговорювати таку стратегію, а й ухвалювати”, – сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на прес-конференції у вівторок.
За його словами, стратегія спрямована на вироблення культури ставлення до інформаційного потоку, а також на розвиток критичного мислення та фактчегінгу.
Міністр зазначив, що важливим є об’єднання зусиль усіх стейкхолдерів, які займаються мегіаграмотністю, і створити загальну програму, яка поширилася б на всі групи населення.
Згідно з презентацією, місія проекту – об’єднати та скоординувати зусилля всіх стейкхолдерів, щоб медіаграмотність стала стилем життя українців.
Проект має на меті на 2021-2022 роки – підняття рівня обізнаності всіх вікових груп населення про актуальні проблеми дезінформації та про можливості виявлення маніпуляцій. Зокрема, посилення комунікації з боку держави, розвиток медіаосвіти, стимулювання відповідального та безпечного медіасередовища.
Отже, планується: запустити національну платформу з медіаграмотності, запустити загальнонаціональну медіакампанію, створити бренд медіаграмотності та розробити наративи.
У сфері освіти планується: запустити національний конкурс “Репортер” для учнів середньої та старшої школи, запровадити курс “Громадянська освіта”, проведення тренінгів для дорослих.
Зокрема, передбачається співпраця з журналістами, створення телепроекту в жанрі соціальне реаліті та проведення воркшопів для журналістів.
Зазначається, що проект із медіагармотності співпрацюватиме з ОБСЄ, британським урядом та організацією IREX.

  Помер актор, який зіграв Гантера у серіалі «Друзі»

Залишити відповідь