Актуальні новини

Міжнародний день планетаріїв – відзначають 10 березня 2019 року

Міжнародний день планетаріїв (International Day of Planetaria) відзначається щорічно у другу неділю березня в багатьох країнах світу.

Міжнародний день планетаріїв з'явився вперше в Італії в 1995 році. Він був задуманий Асоціацією італійських планетаріїв і став справжнім міжнародним днем, коли через 4 роки, його підтримали французи, а через рік підхопили ряд європейських країн: Польща, Бельгія, Словаччина, Чехія, Росія, Україна. Сьогодні цей день святкується в Сполучених Штатах Америки і Австралії, а також продовжує поширюватися по всій земній кулі, інформує .

У багатьох місцях використовують день планетаріїв як старт спеціальних програм і заходів для громадськості.

Мета свята

Спочатку воно було заплановане на останню неділю березня перед весняним рівноденням, але пізніше дата була змінена на другу неділю березня, що дозволяє співробітникам космічних наглядових установ легко планувати свої заходи заздалегідь.

Свято створено:

1. інформувати громадськість про роботу планетаріїв, які вони і чому існують;

2. для інформування громадськості про проблеми світового забруднення;

3. з метою сприяння міжнародних обмінів і співробітництва між космічними центрами різних країн;

4. щоб підкреслити важливу роботу Міжнародного товариства Планетарію.

У цей день повсюдно організовуються шоу, уроки, прогнози, виставки та громадські огляди зоряного неба.

Всі астрономічні центри, незалежно від приналежності, беруть участь у святі. Послуги, які вони зазвичай надають громадськості, настійно рекомендується зробити безкоштовними. Партнерство може виражатися з'єднанням людей з різних країн під одним куполом. Для того щоб прийняти в цьому участь, планетарій однієї країни співпрацює з колегами подібного наглядового об'єкта в іншому місці світу. Наприклад, планетарій з італійського міста буде працювати з колегами з міста Африки.

Важливість науково-освітніх установ

Чому так важлива робота планетаріїв? У сучасному забрудненому світі багато людей втратили зв'язок із зірками. Лише деякі в великих містах, і навіть в деяких сільських районах можуть розпізнати далеку зірку Чумацького Шляху. Планетарії були створені, щоб "захоплювати зірки" і наближати їх до Землі, щоб кожен міг насолоджуватися ними і пізнати їх таємниці. За останніми неофіційними даними, щороку 144 млн. людей відвідують 4,145 планетаріїв в світі. Метою міжнародного дня є збільшення цього числа шляхом інформування, вивчення зірок, космосу і астрономії.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  2 листопада – Дмитрівська Батьківська субота: традиції та обряди свята

Залишити відповідь