Актуальні новини

Прощена неділя – 10 березня 2019 року

Останній день Масляної християни східного обряду називають Прощеною неділею, під час якої просять вибачення за всі образи, заподіяні протягом всього року.

В Україні останню неділю перед Великим постом, називають Прощеною. Таке незвичайне і правильне православне свято славиться тим, що в цей день з вуст кожного християнина звучить настільки важливе, а часом і чарівне слово «прости». На жаль, не всі можуть вимовити ці слова. Але ті, хто здатний зробити перший крок до примирення і спокутувати таким простим способом свою провину, завжди отримує прощення і очищає свою душу від тяжких думок, переживань і гріхів, інформує .

В далекі часи, в день Прощеної неділі єгипетські ченці спеціально йшли в пустелю, де молилися і дотримувалися посту до самої Пасхи. Вважається, що у переддень тривалого утримання в їжі і різних плотських утіх, потрібно обов'язково очиститися від почуття образи, вантажу непорозуміння, отримати душевний спокій, першими почати робити спроби помиритися з тими, з ким доводилося ворогувати.

Прощена неділя сьогодні – це свято, яке вчить людей знову змінюватися в кращий для себе бік, ставати добрішими, позитивнішими і займатися духовним розвитком. Також, згідно Євангелії, тільки після того, як люди отримають прощення один від одного, вони зможуть знайти його і від Господа Бога.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  Фільм про імператрицю Австрії Єлизавету Баварську «Сісі та я» вийшов у прокат

Залишити відповідь