Актуальні новини

Міжнародний день зубного лікаря — відзначають 6 березня

Щорічно 6 березня у багатьох країнах відзначається професійне свято лікарів-стоматологів – Міжнародний день зубного лікаря (International Dentist Day) або День дантиста (Dentist’s Day).

Люди регулярно відвідують зубного лікаря, так само як і інших представників медицини. Кожне покоління відчуло на собі різні методи і прийоми лікування зубів. Сучасна стоматологія стрімко розвивається і на даний момент похід в зубний кабінет не так страшний і проходить зовсім безболісно, інформує .

Історія

День свята визначений наступним чином: в 1790 році була розроблена і запущена в роботу перша бормашина. Творцем став лікар Вашингтона – Джон Грінвуд. Він пристосував на габаритну машину колесо прядки своєї мами. За її допомогою Джон створив чотири зубних протеза для президента. Такий агрегат служив більше століття, тільки в 1907 році з'являється перша електрична бормашина.

У Сполучених штатах була винайдена зубна щітка, де вперше знайшла своє застосування синтетична щетина. До цього зубні щітки мали натуральний ворс. Доктор Шеффілд Вашингтон був творцем тюбика для зубної пасти. Такі нововведення стали приводом для святкування Дня зубного лікаря. Довгий час в Америці це свято відзначалося на державному рівні. Після того, як пройшов певний час, його почали відзначати і в інших державах. Однією з перших країн, яка перейняла цю подію, стала Індія.

Зубний лікар включає в себе не одну спеціальність, яка вимагає окремих знань і умінь. До назви зубний лікар відносяться:

  • стоматолог-терапевт;
  • стоматолог-хірург;
  • стоматолог-пародонтолог (лікує гінгівіт, стоматит);
  • лікар-ортодонт (виправляє неправильний прикус);
  • стоматолог-ортопед.

Традиції

У професійне свято зубні лікарі приймають вітання від колег, рідних і близьких, і, звичайно, від вдячних пацієнтів.

У цей день прийнято проводити лекції, семінари, на яких висвітлюються питання стоматології, обговорюються нововведення. Разом з тим організовуються виставки медобладнання, нових матеріалів, які відвідують студенти – майбутні фахівці.

  Анастасія Стоцька нарешті показала свого чоловіка, довівши, що батько її дітей не Кіркоров

В школи і дитячі сади запрошують лікарів, які розповідають дітям про те, як правильно і як важливо доглядати за порожниною рота. Проблема 21 століття – карієс. Це одна з поширених тем на зборах і семінарах, де головною метою стають шляхи вирішення цієї недуги. На телебаченні проходить ряд передач, документальних фільмів, з яких можна дізнатися про витоки професії, її нюанси і розвиток.

Сучасна медицина пропонує ряд безболісних і необхідних процедур, які потрібно обов'язково виконувати. Лікарі радять, що краще попередити, ніж лікувати. А зуби вимагають особливого догляду і ретельної турботи.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь