Актуальні новини

На аукціон Sotheby’s виставили картину Бенксі, яка самознищилася у 2018 році

Картину Бенксі «Дівчинка з повітряною кулею», яка частково самознищилася у 2018 році, виставили на аукціон Sotheby’s. Про це вказано на сайті аукціону.

Продаж відбудеться 14 жовтня в Лондоні. Тепер вона коштує щонайменше в чотири рази дорожче, ніж заплатив попередній власник.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1525467 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525467{ margin: 0!important; } }

Оцінювальна вартість роботи становить 4-6 млн фунтів стерлінгів (близько 150 – 223 млн грн). Натомість у жовтні 2018 року її продали за 1 млн (37 млн грн).

У Sotheby’s картину Бенксі «Дівчинка з повітряною кулею» назвали найвідомішим твором мистецтва XXI століття.

«Робота повертається в торгову залу Sotheby’s за три роки після того, як її було частково знищено перед аудиторією. Цей радикальний жарт змінив ринок робіт Бенксі, привернув увагу світових засобів масової інформації та міцно закріпив цю роботу у світовій культурній свідомості», – йдеться в повідомленні.

При цьому картину перейменували з «Дівчинка з повітряною кулею» на «Любов у смітнику».

скріншот: sothebys.com

Нагадаємо, що у 2018 році на аукціоні вмонтований у рамку шредер пошматував твір мистецтва на смужки. Це сталося відразу після стуку молотка, який засвідчив про продаж картини новому власнику.

відео Daily Mail

Невдовзі Бенксі показав, як вмонтував у раму механізм для знищення картини. Колекціонерка з Європи не стала відмовлятися від придбаної на аукціоні картини.

Хто такий Бенксі?

Бенксі – псевдонім англійського андерграундного художника графіті, політичного активіста та режисера, особа котрого не встановлена. Навколо його біографії та справжнього імені точиться багато суперечок.

Графіті Бенксі почали з’являтися на вулицях з початку 1990 років. Нині його роботи оцінюються у мільйони доларів і значно збільшують вартість нерухомості, на яких розміщені.

  Українські зірки зізналися, які суми вони витрачають, щоб прожити місяць

Залишити відповідь