Актуальні новини

На аукціоні Sotheby`s продають авторську копію театральної завіси «Парнас» Львівської Опери

На аукціоні Sotheby`s виставлено на продаж театральну завісу «Парнас» польського художника Генрика Семирадського.з Львівської Опери. Звичайно, йдеться про зменшену копію, яку виконав сам художник. Її оціночна вартість (естімейт) становить 400-600 тис. фунтів стерлінгів. Інформація про це оприлюднена на сайті аукціонного дому.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1511320 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1511320{ margin: 0!important; } }

Нагадаємо, що оригінал куртини вже понад 100 років зберігається у Львівській національній опері. Її розміри становлять 6х9 м. Її ж зменшена копія (91х147 см), яку виставили на аукціон вперше, була створена художником вже після написання повнорозмірної куртини.

Композиція, написана олією на полотні, є майже точною репродукцією першої версії. Вона є унікальним прикладом використання художником фототехніки під час виконання своїх робіт, розповідають у львівському театрі.

Там також наголошують, що побачити оригінальну завісу «Парнас» Генрика Семирадського мають ексклюзивну можливість лише глядачі Львівської національної опери.

Побачити оригінал завіси можна у театрі щонеділі

Поруч зі своїми робочими колегами-завісами, протипожежною й антрактною, завіса «Парнас» є суто декоративною.

Генріх Семирадський, проживаючи в Італії, малював її, на замовлення архітектора Зиґмунта Ґорґолевського, саме для львівського театру. Однак на відкриття нової споруди, призначеного на 4 жовтня 1900 р., вона не встигла, затримавшись на виставках у Римі й Варшаві. Із монументальним полотном «Парнас» глядачі познайомилися 13 січня 1901 р. Відтоді унікальний твір талановитого художника є частиною інтер’єру залу. На думку мистецтвознавців, «Парнас» належить до десятки найважливіших монументальних живописних полотен Львова.

Декоративна завіса «Парнас» представлена для огляду кожної неділі перед вечірньою виставою.

  Світлана Лобода поділилася рідкісними знімками з обома доньками

Залишити відповідь