Актуальні новини

На Вінниччині аматорський театр залучив до вистави учасників бойових дій (фото)

Барський міський художній аматорський театр, відомий як Барський МХАТ, реалізовує цікавий творчий проєкт, мета якого – творча реабілітація військовослужбовців. Театрали готують виставу «Сто тисяч» за Карпенком-Карим, ролі у якій виконують учасники бойових дій, волонтери-благодійники та члени їх родин. Як повідомляє Барська міська рада, понад 300 тисяч гривень на створення постановки виділив Український культурний фонд. Після прем’єри у Бару актори планують поїхати у свій перший гастрольний тур і представити виставу на сході.

Як розповідає режисер вистави Ірина Дєдова, загалом у театральному проєкті задіяні сім акторів, четверо них побували у гарячих точках. Підготовка постановки у активній фазі. Репетиції відбуваються кілька разів на тиждень. Театральна команда старанно працює над найдрібнішими деталями образу, а новоспечені актори максимально відпрацьовують свої перші у житті ролі.

«Ми не випадково обрали саме виставу «Сто тисяч», бо це актуальна вистава для сьогодення. Головна тема – земля, за яку боролися як тоді, так і боряться зараз. У цьому є певний символізм, – відзначає Ірина Дєдова. – Окрім цього, вистава цікава у драматичному плані, насичена гумором, що дозволяє нашим акторам легко розкрити свої здібності… У трупі задіяні учасники бойових дій, які бачили те, чого ми й уявити не можемо. Але працювати з ними не складно, репетиції не пропускають, дуже відповідальні. За кожним з них стоїть така історія, яку не переповіси. Вони самі її не розповідаю, частинками вискакують якісь фрагменти. Ми сподіваємо, що поставка дозволить інтегрувати людей, які пройшли війни, у культурне життя громади. Адже театр – це хороша реабілітація творчістю».
У «Маршруті № 1», який вийшов друком торік у серпні і був присвячений Бару, «День» писав, що Барський МХАТ створили за підтримки міського голови у травні 2017 року. Першою постановкою аматорів стала вистава Михайла Старицького водевіль «По-модньому». Потім трупа поставила комедію Олексія Коломійця «Фараони». Тепер готує до прем’єри виставу «Сто тисяч». Представити її обіцяють на початку жовтня.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото – Барської міськради

  Кріс Претт показав на відео момент з життя на який багато людей не змогли дивитися

Залишити відповідь