Актуальні новини

Народні прикмети на 2 квітня: День Фотини Колодезниці

За древніми переказами, саме у Фотини Ісус Христос попросив попити води з колодязя.

Народні прикмети на 2 квітня: День Фотини Колодезниці. За древніми переказами, саме у Фотини Ісус Христос попросив попити води з колодязя.

Саме з цієї причини вода в день 2 квітня володіє корисними властивостями, і в народі знахарі 2 квітня використовували її для лікування хвороб і зняття порчі. Існувала традиція вмиватися колодязною водою – це вважалося дуже корисним.

2 квітня славили льон і робили це вже на світанку. Для цього люди брали красиві речі з льону, виносили їх із дому і розвішували на гілках беріз, парканах. Особливо часто використовували для цих цілей вишиті рушники. Незаміжні дівчата починали водити хороводи з довгими рушниками, вишитими спеціально для весілля – вважалося, що це допомагає залучити женихів.

До речі, молоді та неодружені 2 квітня вішали на гілки беріз спеціальні рушники, на яких були вишиті рибки та ініціали. Для хороводів 2 квітня використовували дуже довгі рушники від 2 до 6 метрів.

Говорили, що Фотиния є врачевательницею і допомагає боротися з лихоманкою. Відомо, що багатьох людей свого часу вона звернула на віру в Христа, за що була скинута в колодязь. І вірили, що в колодязі залишилася душа Фотини. В церкві їй 2 квітня служили особливі молебні. Писали тропар на папері, зав'язували записку в ганчір'я, яку хворий повинен був носити на шиї 3 дні. Після цього потрібно проковтнути записку або спочатку спалити її і з'їсти попіл.

Народні прикмети на 2 квітня

  1. Дощ 2 квітня – буде хороший врожай грибів
  2. Наст колючий – прикмета того, що рік буде врожайним
  3. Якщо пити з криниці води – можна вилікуватися від хвороби
  4. Прилетіли 2 квітня шпаки – прийшла справжня весна
  5. Багато талої води в квітні – багато трави буде в травні
  6. Вдень 2 квітня спекотно, а вночі приходять холоди – погода найближчим часом буде теплою і ясною
  7. Плиска прилетіла – прикмета того, що через 12 днів річка «піде», почнеться льодохід
  Популярна реперка 37-річна Нікі Мінаж чекає на первістка

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь