Актуальні новини

Народні прикмети на 4 квітня – День Василя Сонячного

У старовину 4 квітня називали днем Василя Сонячного, Василя Сонячника, Василя Теплого, Василя Парника.

У старовину 4 квітня називали днем Василя Сонячного, Василя Сонячника, Василя Теплого, Василя Парника.

Всі прізвиська Василя були пов'язані з тим, що у ці дні стало довгоочікуване тепло, і встановлювалася хороша погода. Селяни намагалися саме 4 квітня дивитися, куди течуть струмки від капелі, щоб на цьому місці не будувати будинків – вважали, що саме там будівництво підмиє. Казали: «Прокладений хід у водиці в земну глибінь», передає .

Дівчата 4 квітня ворожили на світанку, дивлячись на сонце. Якщо воно оточене червоним світлом – хороший врожай буде. Калачі випікали, які символізували сонце. Були і прикмети, за якими спостерігали.

Теплим цей день називався тому, що саме 4 квітня бриніла крапель, і настала справжня весна.

У православної церкви 4 квітня вшановується пам'ять мученика Василя, який відомий як пресвітер в Анкире Галатійській. В той час активно поширювалася аріанська єресь, і Василь закликав свою паству дотримуватися православ'я, за що був підданий мукам і переслідуванням. Коли імператор Юліан прибув в місто, то Василь звинуватив його у віровідступництві, а той, у свою чергу, наказав зрізати з живого Василя шкіру і побити його. З молитвою він віддав душу Богові.

Селяни вірили в те, що Василь-капельник допомагає зробити полотна чистіше і міцніше. Виносили їх на сніг і підставляли під промені весняного сонця. Також 4 квітня аналізували погодні явища і намагалися передбачити, якими будуть найближчі дні і місяці.

Народні прикмети на 4 квітня

Якщо на небі сині хмари – буде теплий дощ

Сніг 4 квітня зійшов, і на цьому місці почала укладатися павутинка – швидше за все, потрібно чекати перешкод у врожаї, він буде небагатим

Сніг на мурашнику зійшов з північної сторони – чекай теплого і довгого літа. Якщо ж сніг 4 квітня розтанув з південної сторони мурашника – прикмета до того, що літо буде прохолодним.

  Стало відомо, чому президент України Володимир Зеленський носить обручку на середньому, а не на безіменному пальці

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь