Актуальні новини

Незвичайні факти з життя Лесі Українки

Справжнє ім’я відомої української письменниці – Лариса Петрівна Косач.

Незвичайні факти з життя Лесі Українки

Народилася вона в місті Новоград-Волинський. Її мамою була письменниця Ольга Косач, яка писала під псевдонімом Олена Пчілка. Батько – Петро Антонович Косач, дуже любив літературу і живопис.

У будинку Косачів постійно збиралися письменники, художники і музиканти, влаштовувалися вечори і домашні концерти. Основну роль в формуванні поглядів майбутньої письменниці зіграв дядько Лесі – Михайло Драгоманов – вчений, фольклорист, громадський діяч.

У чотири роки дівчинка навчилася читати, в п'ять — грати на роялі, у вісім стала писати вірші. Леся знала кілька іноземних мов, що дозволило їй можливість широко ознайомитися з класичними творами світової літератури.

Незвичайні факти з життя Лесі Українки

Писати і друкуватися Українка почала у віці 12 років. До її ранніх творів відноситься український переклад "Вечорів на хуторі" Гоголя (у співавторстві з братом). Друкувалася Українка в закордонних журналах "Зоря", "Житє і слово", "Літературно-науковий вісник"

Хвороба

Леся дуже любила музику. І мама купила для свого малятка рояль, коли Лесі було всього п'ять років. Однак у дев'ять років дівчинка захворіла на туберкульоз кісток, і хвороба прикувала її до ліжка.

Лесі доводилося лежати з загіпсованими руками і ногою місяцями. Одного разу її тітка , Олександра Антонівна, навчала дівчинку грі на фортепіано, помітила, що Леся досить впевнено вибиває вільною від гіпсу ніжкою такт. Виявилося, що так дівчинка грала на роялі.

Незвичайні факти з життя Лесі Українки

Хоробрість і мужність

Дівчинка була дуже хороброю. Ще в дитинстві вона, боячись ночі і хижих звірів, боролася зі своїми страхами і бігала по ночах в сусідній ліс – щоб побачити русалку.

А одного разу тато привіз у подарунок для 12-річної дочки маленького козочке. Леся дуже прив'язалася до тварини. Коли кізочка виросла, вона втекла в ліс, де була розірвана вовками. Дівчинка, дізнавшись про трагедію, сцепила кулачки, і зазначила, що задавила вовка своїми руками – щоб він не смів ображати "ось таких, слабкіше себе!".

  73-річний Арнольд Шварценеггер вперше став дідусем

Незвичайні факти з життя Лесі Українки

Чоловіки Лесі Українки

Деякі дослідники першою любов'ю майбутньої великої поетеси називають Максима Славинського. Коли вони познайомилися, Лесі було 15, Максиму – 18. Вони разом переводили Гейне. Друга романтична зустріч відбулася в 1892 році. В майбутньому Славинський стане одним із керівників Центральної Ради, послом Української Народної Республіки в Празі. Заарештований чекістами, він помре у в'язниці.

Незвичайні факти з життя Лесі Українки

Леся Українка присвятила Славинскому такі шедеври любовної лірики, як "Горить моє серце", "Стояла я і слухала весну", "Сон літньої ночі", "Хотіла б я піснею стати"…

А от першою справжньою любов'ю Лесі Українки називають її друга по нещастю – хворого на сухоти революціонера Сергія Мержинського . Вони познайомилися в Ялті в 1897 році, приїхавши на лікування. Йому було 27 років, їй – 26.

Незвичайні факти з життя Лесі Українки

Спочатку він їй не сподобався, але поступово проник в душу. Він називав письменницю "Леся-Ларочка". Він помер у неї на руках у Мінську від туберкульозу легенів. Біля його смертного ложа Леся написала поему "Одержима".

Через шість років після смерті Мержинського, коли Лесі виповнилося тридцять шість років, вона познайомилася зі студентом-першокурсником Климентом Квіткою , музикознавцем і збирачем народних пісень. Леся Українка запропонувала йому записати від неї пісні, які вона знала…

Незвичайні факти з життя Лесі Українки

Коли Леся оголосила про своє рішення вийти заміж за Квітку, її мама була категорично проти. Однак характер у Лесі був рішучий. Вона повністю відмовилася від батьківських грошей і пішла до Климента, щоб почати з ним нове, самостійне життя.

Одружившись, Климент довів Лесі своє щире чуття. Він щосили намагався зібрати гроші для лікування дружини, продаючи для цього все нажите. На виручені суми Леся лікувалася в Європі у найкращих лікарів, але хвороба продовжувала прогресувати…

  Надя Дорофєєва показала стильний повсякденний образ

Багато хто стверджує, що у свій час письменниця була неравнодушка до студента Київського університету, квартировавшему у Косачів на вул. Назариевской, 21, Нестору Гамбарашвили.

Незвичайні факти з життя Лесі Українки

Тоді Лісі було 24. Вона вчила його французькому, він її – грузинському. Нестор одружився в 1897 році, що було для неї справжньою драмою. Леся написала Нестору безліч листів, на жаль, під час громадянської війни вони були безповоротно загублені.

Останній бій

Леся Українка і Климент Квітка офіційно оформили шлюб у церкві 7 серпня 1097 року. Спочатку вони оселилися в Києві, потім переселилися до Криму. Климент розпродає своє майно, розуміючи, що хвороба дружини прогресує, і щоб врятувати її, необхідно диво.

Леся багато подорожує по світу в надії, що лікарі все-таки вилікують її від туберкульозу. Паралельно вона не перестає писати.

Життя великої письменниці врятувати лікарі Єгипту, Греції, Німеччини та Австрії. Проте все було марно. До обострившемуся процесу кісткового туберкульозу додалася невиліковна хвороба нирок.

Незвичайні факти з життя Лесі Українки

Померла Леся Українка 1 серпня 1913 в грузинському містечку Сурамі. Її поховали на Байковому кладовищі в Києві.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь