Актуальні новини

Оркестр «Віртуози Львова» запрошує на концерти Вівальді та «львівського Моцарта»

У 2021 році виповнюється 230 років із дня народження «львівського Моцарта» – Франца Ксавера. Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика символічно розпочинає святкування цієї дати у перший день весни – 1 березня. Саме таку назву має кантата композитора, яка звучатиме у програмі концерту.

Більша частина життя Фрнца Ксавера Моцарта пов’язана із Галичиною та Львовом, де він пройшов шлях від приватного вчителя музики до найбільш помітної постаті у культурному житті краю.

Франц Ксавер прожив на українських теренах близько тридцяти років. Він був концертуючим піаністом, педагогом та композитором. Його творчому перу належить понад 30 опусів: низка фортепіанних, вокальних, ансамблевих та симфонічних композицій.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1514845 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514845{ margin: 0!important; } }

У програмі концерту 1 березня прозвучить кантата «Перший весняний день» для солістів, хору та оркестру, написана у 1829 році та присвячена дружині імператора Франца ІІ – Кароліні Августі Баварській.

Також у події – Перший фортепіанний концерт Франца Ксавера, написаний композитором у 17-річному віці, та урочиста Увертюра Ре мажор.

Твори Моцарта-молодшого прозвучать у виконанні відомих львівських музикантів: Оксана Рапіти (фортепіано), Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова», солістів – Галини Юхимець (сопрано) та Петра Швайковського (тенор), Камерного хору «Gloria», які виступлять під батутою Сергія Бурка та Володимира Сивохіпа.

//

Раніше, 25 лютого, «Віртуози Львова» запрошують послухати музику Антоніо Лючіо Вівальді. Музика «короля бароко» звучатиме у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика.

У концерт «Венеційський чарівник – Антоніо Лючіо Вівальді» під батутою Сергія Бурка виступлять «Віртуози Львова» та солісти: Андрій Карпяк (флейта), Степан Сивохіп / Максим Лень (гобой), Олена Мацелюх (орган) та скрипалі Володимир Дуда, Андрій Кушнір, Жанна Бервецька, Анна Бура, Олег Настюк, Лілія Цура.

  День Петра і Февронії 8 липня: історія, традиції та прикмети свята

Фото Анастасії Іванової, Марії Сидорак

Залишити відповідь