Актуальні новини

Оркестр «Віртуози Львова» запрошує на концерти Вівальді та «львівського Моцарта»

У 2021 році виповнюється 230 років із дня народження «львівського Моцарта» – Франца Ксавера. Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика символічно розпочинає святкування цієї дати у перший день весни – 1 березня. Саме таку назву має кантата композитора, яка звучатиме у програмі концерту.

Більша частина життя Фрнца Ксавера Моцарта пов’язана із Галичиною та Львовом, де він пройшов шлях від приватного вчителя музики до найбільш помітної постаті у культурному житті краю.

Франц Ксавер прожив на українських теренах близько тридцяти років. Він був концертуючим піаністом, педагогом та композитором. Його творчому перу належить понад 30 опусів: низка фортепіанних, вокальних, ансамблевих та симфонічних композицій.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1514845 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514845{ margin: 0!important; } }

У програмі концерту 1 березня прозвучить кантата «Перший весняний день» для солістів, хору та оркестру, написана у 1829 році та присвячена дружині імператора Франца ІІ – Кароліні Августі Баварській.

Також у події – Перший фортепіанний концерт Франца Ксавера, написаний композитором у 17-річному віці, та урочиста Увертюра Ре мажор.

Твори Моцарта-молодшого прозвучать у виконанні відомих львівських музикантів: Оксана Рапіти (фортепіано), Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова», солістів – Галини Юхимець (сопрано) та Петра Швайковського (тенор), Камерного хору «Gloria», які виступлять під батутою Сергія Бурка та Володимира Сивохіпа.

//

Раніше, 25 лютого, «Віртуози Львова» запрошують послухати музику Антоніо Лючіо Вівальді. Музика «короля бароко» звучатиме у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика.

У концерт «Венеційський чарівник – Антоніо Лючіо Вівальді» під батутою Сергія Бурка виступлять «Віртуози Львова» та солісти: Андрій Карпяк (флейта), Степан Сивохіп / Максим Лень (гобой), Олена Мацелюх (орган) та скрипалі Володимир Дуда, Андрій Кушнір, Жанна Бервецька, Анна Бура, Олег Настюк, Лілія Цура.

  Українські фільми онлайн та офлайн

Фото Анастасії Іванової, Марії Сидорак

Залишити відповідь