Актуальні новини

Ось для чого євреї носять цю маленьку шапочку!

Таємниця криється в давній традиції.

Ось для чого євреї носять цю маленьку шапочку! Таємниця криється в давній традиції.

При слові «єврей» ми відразу уявляємо собі людину в традиційній шапочці, з-під якої вискакують пейси і видно розумні очі з хитринкою, передає . Цей головний убір називається кіпа. І носиться семітським народом, висхідним до населення стародавнього Ізраїльського Царя царів, неспроста.

Головний рабин релігійної громади «Даркей Шалом» Давид Карпов розповідає наступне: «Традиція носіння стоси сходить до стародавніх часів. Головний убір спочатку приймався за символ контакту з Богом. Служіння Всевишньому (промовляння молитви, благословення, вивчення Тори супроводжувалося покриттям голови».

«Тора (Шмот 28) наказує коенам, службовцям у Храмі, одягати головний убір. Деякі євреї перестали знімати стос, демонструючи тим самим, що кожен їх вчинок, навіть у повсякденному житті, спрямований на Служіння. Зміст цього звичаю: показати усвідомлення євреями існування Всевишнього і Його Мудрості і цінує цінуючи це вище голови, найбільш розвиненою і важливою людської частини тіла».

Кіпа — це головний убір благочестивого єврея, що символізує скромність, смирення і благоговіння перед Всевишнім. Являє собою маленьку круглу (в'язану або зшитий з тканини) шапочку, що прикриває маківку. Часто її називають ще ярмулка.

Християни-чоловіки проявляють повагу до Бога, коли знімають головний убір, а іудеї — знімаючи його. При цьому ніде в Торі або Талмуді немає приписи для тих, хто вважає ці книги священними, обов'язково покривати голову. Цю традицію євреї створили самостійно.

Тому і дотримуються її ситуативно. Ортодоксальні носять цю шапочку постійно, а консерватори тільки під час прийняття їжі і відвідування синагоги, а реформісти і зовсім не вважають її особливим атрибутом віри.

Варто зазначити, що хоч єврейські жінки і не носять стос, вони також виявляють свою повагу до релігії через носіння хустки або перуки після заміжжя. В ортодоксальному іудаїзмі вважається, що волосся заміжньої єврейки повинен бачити тільки чоловік.

  Влад Яма привітав маму з Днем народження і показав сімейне фото

Ярмулки відрізняються один від одного за кольором, розміром, формою, матеріалом. По їх зовнішньому вигляду і способу застосування можна визначити представнику будь течії або напряму іудаїзму вони належать. Приміром, хасиди носять стос під капелюхом або хутряною шапкою, яку ще називають штраймл. Історія її походження і значення — тема окремого дослідження.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь