Актуальні новини

Ось для чого євреї носять цю маленьку шапочку!

Таємниця криється в давній традиції.

Ось для чого євреї носять цю маленьку шапочку! Таємниця криється в давній традиції.

При слові «єврей» ми відразу уявляємо собі людину в традиційній шапочці, з-під якої вискакують пейси і видно розумні очі з хитринкою, передає . Цей головний убір називається кіпа. І носиться семітським народом, висхідним до населення стародавнього Ізраїльського Царя царів, неспроста.

Головний рабин релігійної громади «Даркей Шалом» Давид Карпов розповідає наступне: «Традиція носіння стоси сходить до стародавніх часів. Головний убір спочатку приймався за символ контакту з Богом. Служіння Всевишньому (промовляння молитви, благословення, вивчення Тори супроводжувалося покриттям голови».

«Тора (Шмот 28) наказує коенам, службовцям у Храмі, одягати головний убір. Деякі євреї перестали знімати стос, демонструючи тим самим, що кожен їх вчинок, навіть у повсякденному житті, спрямований на Служіння. Зміст цього звичаю: показати усвідомлення євреями існування Всевишнього і Його Мудрості і цінує цінуючи це вище голови, найбільш розвиненою і важливою людської частини тіла».

Кіпа — це головний убір благочестивого єврея, що символізує скромність, смирення і благоговіння перед Всевишнім. Являє собою маленьку круглу (в'язану або зшитий з тканини) шапочку, що прикриває маківку. Часто її називають ще ярмулка.

Християни-чоловіки проявляють повагу до Бога, коли знімають головний убір, а іудеї — знімаючи його. При цьому ніде в Торі або Талмуді немає приписи для тих, хто вважає ці книги священними, обов'язково покривати голову. Цю традицію євреї створили самостійно.

Тому і дотримуються її ситуативно. Ортодоксальні носять цю шапочку постійно, а консерватори тільки під час прийняття їжі і відвідування синагоги, а реформісти і зовсім не вважають її особливим атрибутом віри.

Варто зазначити, що хоч єврейські жінки і не носять стос, вони також виявляють свою повагу до релігії через носіння хустки або перуки після заміжжя. В ортодоксальному іудаїзмі вважається, що волосся заміжньої єврейки повинен бачити тільки чоловік.

  Унікальні вітражі Львова надрукували на поштових марках

Ярмулки відрізняються один від одного за кольором, розміром, формою, матеріалом. По їх зовнішньому вигляду і способу застосування можна визначити представнику будь течії або напряму іудаїзму вони належать. Приміром, хасиди носять стос під капелюхом або хутряною шапкою, яку ще називають штраймл. Історія її походження і значення — тема окремого дослідження.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь