Людям, які народилися 9 серпня, даровано знання над секретами трав. Вони будуть мати здібності до цілительства і медицини.

Народне свято Пантелеймон Цілитель відзначається 9 серпня 2019 року (за старим календарем — 27 липня). У цей день церквою вшановується святий великомученик Пантелеймон (Пантолеон), інформує .

Він народився в Нікомидії і був молодим лікарем. На початку IV століття, в часи «великих гонінь християн», доля познайомила його з проповідником Єрмолаєм, який відкрив юнакові очі на істинного Бога і хрестив його новим ім'ям. Але по-справжньому Пантелеймон повірив у Бога, коли звернувся до нього за допомогою в лікуванні дитини, укушеною отруйною змією, і дитя чудесним чином зцілилася. Після того юний лікар вирішив присвятити своє життя безкорисливому лікуванню.

Такий спосіб життя накликав на Пантелеймона гнів «братів по ремеслу». Наклепи і кляузи мали успіх. Імператор запросив його до себе, запропонував спростувати доноси і заявити привселюдно, що він не є прихильником християнської віри. На що молодий чоловік запропонував свої умови: хто вилікує тяжкохворого, язичник-лікар або лікар-християнин, того віра і є істинною. Завдяки тому, що спір виграв саме він, багато язичників перейшло в християнство. А сам Пантелеймон за такий зухвалий вчинок був прив'язаний до оливи і обезголовлений.

У народі святий шанується як цілитель, лікар і заступник воїнів. Йому моляться про позбавлення від недуги.

Традиції та обряди

На Пантелеймона Цілителя завиваються капустяні качани. В цей день не можна працювати, не те гроза весь урожай хліба спалить. 9 серпня печуть пироги з капустою і роздають малим дітям, мандрівникам і вбогим. У церкві святять колосся із поля, після чого їх зберігають в будинку.

Прикмети

  • Хто народився 9 серпня буде хорошим лікарем.
  • Селяни кажуть: «На Пантелея капуста качанчик завиває».
  Серіал "Чорнобиль" отримав європейську премію Rose d’Or Awards