Актуальні новини

Першу стипендію імені Маркіяна Іващишина отримають одразу троє лауреатів

Стипендію імені Маркіяна Іващишина, яку цьогоріч вручатимуть вперше, отримають одразу троє молодих митців. Це перфомер і культурний менеджер Олександр Максимов, журналістка і культурна менеджерка Мар’яна Хемій та менеджерка в сфері культури і медіа Олена Кухар. Про це повідомляє мистецька рада «Діалог».

Переможці стипендії імені Маркіяна Іващишина у 2021 році

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1531372 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1531372{ margin: 0!important; } }

Олександр Максимов із Дрогобича у межах Стипендії отримав можливість тримісячного стажування у партнерів проєкту Jam Factory Art Center. Чоловік із 2019 року проводить у Дрогобичі фестиваль сучасної імпровізаційної музики Jazz Bez, координує Міжнародний фестиваль Бруно Шульца, був куратором резиденції «Магічні соляні міста» (2020), працює як перформер.

Киянка Мар’яна Хемій – співзасновниця й головна редакторка Тиктор медіа – отримує стипендію на навчальний курс Marketing Storytelling у Projector – Creative & Tech Online Institute.

Олена Кухар з Києва, яка понад 12 років працює у проєктному менеджменті в сфері медіа та культури, завдяки стипендії продовжить навчання бізнес-медіації на програмі Українського центру медіації при kmbs.

Урочисте нагородження стипендіатів відбудеться на відкритті XXI міжнародного фестивалю Jazz Bez у Львові 3 грудня.

Як ідеться на сайті мистецької ради «Діалог», збір заявок на стипендію тривав упродовж 6 вересня – 15 жовтня серед активних людей культури віком до 45 років. Технічний відбір пройшли 30 заявок, із них стипендіатів обирала Капітула із 5 людей (Євгенія Нестерович, Володимир Топій, Лідія Савченко-Дуда, Тарас Добрянський, Остап Іващишин).

Стипендія заснована у Львові ЛМГО «Мистецька рада «Діалог» у партнерстві з ГО «Вірменська, 35» і ГО «Інститут актуального мистецтва» на честь громадського та культурного діяча Маркіяна Іващишина. Стипендіальний фонд 2021 року організатори зібрали з благодійних внесків культурних та громадських діячів, представників бізнесу і товариства Маркіяна Іващишина — загалом 165 тис. грн за період з травня до жовтня 2021 року.

  Російські військові замінували унікальну археологічну пам’ятку

Нагадаємо, засновник «Мистецького об’єднання «Дзиґа», культурний менеджер та покровитель молодих митців, засновник фестивалю Jazz Bez та інших Маркіян Іващишин помер у Львові у віці 52 років 21 травня 2019 року. Навесні 2021 року громадські організації, до створення яких він був причетним, заснували його іменну стипендію.

Залишити відповідь