Церква їх шанує як перших проповідників християнської віри.

Народне свято Петров день відзначається 12 липня 2019 року (за старим стилем — 29 червня). У православному церковному календарі це дата перенесення мощей святих апостолів Петра і Павла, інформує .

Свято в народі називають «розговінням», оскільки днем раніше, 11 липня, завершується Петрів піст. Іншу назву «риболов» воно отримало за те, що апостол Петро займався таким промислом.

Історія

Симон (так звали апостола Петра до водохреща) народився в сім'ї рибалки. Він займався промислом до тієї пори, поки брат Андрій не познайомив його з Ісусом. Після цього Симон прийняв хрещення. Він провів життя в повчанні людей на істинний шлях. У 67 році Петро прийшов до Риму, де його засудили до смерті через розп'яття за поширення вчення, відмінного від язичницького. Не вважаючи можливим прийняти смерть так само, як і Вчитель, апостол попросив повісити його головою вниз.

Савл (так звали апостола Павла до водохреща) спочатку був язичником. Він виступав проти християнської релігії, поки сам Бог не звернувся до нього. По дорозі в Дамаск його засліпило яскраве світло. Савл почув голос, який запитав, чому той відкидає Бога. Він не знайшов відповіді, розкаявся і повірив в Ісуса Христа. У місті осліплений чоловік став вивчати віру, і під час хрещення новоявлений християнин чудесним чином знайшов зір. Юдеї переслідували Павла, і коли він в 67 році прибув у Рим, стратили його усікновенням голови.

Традиції та обряди

В це народне свято рибалки моляться святому Петру про успіх риболовлі.

На Петров день люди влаштовують ярмарки з торгами, народні гуляння з танцями і піснями.

У цей день заведено зустрічатися з родичами. Хресні батьки обов'язково відвідують хрещеників.

  У Токіо відкрилася виставка української петриківки

Прикмети та повір'я

  • Дощ 12 липня означає, що косовиця буде мокрою.
  • Тричі йде в цей день дощ — ознака багатого врожаю, двічі — доброго, раз — недурного.
  • За куванням зозулі в цю пору люди визначають коли чекати зиму. Якщо вона замовкла 4-5 липня, то мороз прийде 19-20 листопада. Якщо триває до 12 липня, то зима настане в останніх числах листопада.
  • Якщо в цей день вмитися у трьох джерелах, то можна поправити здоров'я і знайти спокій. А річкова або озерна вода змиває гріх подружньої невірності.