Актуальні новини

Полотно Жоржа де Ла Тура “Платіж” з Львівської галереї мистецтв виставили у Мілані

У Мілані 7 лютого відкрилась виставка «Жорж де Ла Тур: освітлена Європа». Саме там виставлено після реставрації картину Жоржа де Ла Тура «Платіж» з Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.
Про це повідомляє Zaxid.net.
«Ця робота є абсолютним шедевром своєї епохи. Реставрація просто фантастична! Вона свого часу була представлена у Парижі. Однак до реставрації. Після реставрації відкрилася зовсім інша картина. Якість твору різко зросла, так як і інтерес до нього», – процитував професора Жака Кузена, відомого фахівця з паризького Лувру, директор галереї Тарас Возняк.
Ця знаменита картина, орієнтовна вартість якої становить 5 млн євро, перебувала у постійній експозиції галереї давно. Вона була відома під назвою «У лихваря», проте реставраційні роботи дозволили побачити заховані під пізнішими дописами та тьмяним лаком деталі, що дозволили подивитися на сюжет по-іншому. Олійне полотно надійшло до Галереї мистецтв (тоді – Львівська картинна галерея) ще у 1940 році з музею князів Любомирських (до 1930 р. – збірка Л. Домбського).
Раніше його авторство приписували різним майстрам. Ім’я істинного автора було названо лише у 1953 році, що стало величезною подією у мистецькому світі. Адже сьогодні у світі відомо лише 32 твори Жоржа де Ла Тура, а таких, що мають підпис художника є лише дев’ять (львівське полотно належить саме до таких). Жодна картина художника не датована точно. І кожна є гордістю будь-якої колекції.
Інші твори де Ла Тура, зібрані на виставці, приїхали до Мілану з цілого світу.

 

  14 листопада — Кузьминки осінні: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь