Актуальні новини

Пробудження Домовика. Як зустріти господаря будинку

Як правильно зустріти Домовика.

Пробудження Домовика. Як зустріти господаря будинку. Як правильно зустріти Домовика.

Згідно з календарем древніх слов'ян, весна наступала не першого березня, як це прийнято сьогодні, а через кілька днів після дня весняного рівнодення. Наставав цей час на сьогоднішній лад – першого квітня, і саме в цей день прокидався Домовик, інформує .

Домовик – дух хранитель будинку. Під його заступництвом знаходиться енергетична атмосфера в будинку. Саме Домовик відганяє від хати нечисту силу, охороняє спокій сплячих домочадців, дітей, домашніх тварин.

У зимовий час року Домовик впадає в сплячку, зрідка прокидаючись, щоб виконати важливу роботу по дому. Першого квітня, на самому початку весни Домовик прокидався, щоб вступити у свої повноправні обов'язки щодо захисту житла. І, звичайно ж, Домового здавна зустрічають з особливими почестями після довгої зимової сплячки.

Традиції «Дня Дурнів» і пробудження Домового: у чому зв'язок

Першого квітня в усьому світі відзначають День Сміху, або як ще кажуть, День Дурнів. В цей час люди всіляко жартують один над одним, влаштовують розіграші. Мало хто знає, але ці традиції корінням своїми йдуть саме в День пробудження Домовика.

Після довгої зимової сплячки домашній дух прокидається злобний, багато пустує і хуліганить: лякає тварин, розсипає крупи і борошно, заплутує людям волосся, поки вони сплять.

Намагаючись всіляко задобрити Домовика, люди підносили йому подарунки і частування, але цього було мало. Тоді щоб остудити вдачу незадоволеного духу люди влаштовували для нього подання: жартували, ставили один одному підніжки. Навіть одяг намагалися носити швами назовні, одним словом, весело було не тільки Домовикові, але і всім оточуючим.

Як зустріти господаря будинку

Щоб Домовик був позитивно налаштований до домочадців і приступив до своїх прямих обов'язків, його необхідно гідно зустріти:

Влаштувати вдома генеральне прибирання. Домашні духи не терплять безладу. Прибирання краще затіяти напередодні, щоб до пробудження Домового все вже було прибрано. Особливу увагу варто приділити підвіконням і вікнам, їх не завадить гарненько вимити.

  Папараці сфотографували Хайден Панеттьєрі з братом колишнього бойфренда-садиста

Варто також перебрати гардероб, викинути старі рвані речі, те, що вже неможливо полагодити. Це допоможе не тільки Домовикові, але і всім домочадцям. Адже, як відомо, позитивна енергія приходить в будинки до тих, хто залишає для неї місце. В захаращених будинках такого місця просто не залишається.

Не завадить підготувати подарунок. Домові дуже люблять подарунки, особливо, якщо для них вони виявляються корисними.

Краще всього дарувати Домового наступні речі:

Одяг. Це можуть бути маленькі черевички, з'язаний светр або навіть капелюшок. Важливо, щоб це був маленький предмет, відповідний для дитини віком приблизно 3-4 роки.

Вінички. Це може бути невелика волоть або віничок, зроблені своїми руками з клаптиків тканини або природних компонентів: гілочок дерев, листочків. За допомогою цієї волоті дух зможе очищати простір.

Дрібні сувеніри. Будинкові дуже люблять красиві речі: шкатулки, заколочки, брошки.

Подарунок повинен бути залишений в тому місці, де Домовик найчастіше проявляє свою активність. Не завадить вимовити вголос своє бажання зробити приємно. Можна сказати: «Домовик, ось тобі мій подаруночок, щоб тобі було приємно»

Будь-який прояв турботи і уваги Домовик оцінить. Головне не бояться про це говорити голосно і вголос, щоб він не вирішив, ніби ви його соромитеся.

Звідки беруться домові?

Обов'язки Домового цілком чітко позначені. Вони оберігають дім від нечистої сили, допомагають підтримувати хорошу атмосферу в домі. Але звідки Домові з'являються?

Крім світу людей існує також світ духів. У цьому світі живе безліч істот, крім Домових це також: банники, лісові, водні, болотники і так далі.

Кожен дух має свої обов'язки в світі людей, які він з радістю виконує. Кожен з мешканців світу духів чітко розуміє для чого він на Землі, і яка його місія.

Іноді Будинковими як виняток стають померлі люди. Якщо людина загинула раніше призначеного їй терміну, вона стикається з вибором: залишитися блукати в світі духів до того, як з'явиться можливість переродитися або стати духом-зберігачем.

  14 березня - Міжнародний день річок (Міжнародний день боротьби проти гребель)

Як правило, зберігачами будинку стають душі людей, які люблять свій рід. Родовий Домовик значно сильніший звичайного, адже він стоїть не просто на захисті людей, а на захисті рідних йому по крові.

Міфи, пов'язані з Будинковими

Незнання природи Будинкових призвело до утворення навколо них безлічі міфів. Багато з них не мають нічого спільного з правдою, і абсолютно помилкові.

Міф №1: Домові безсмертні. Більшість духів не живе у звичному для людей темпі. Багато Домових переживають кілька поколінь людей і живуть по сто, і навіть п'ятсот років. З цієї причини люди вважають, ніби Домові ніколи не вмирають, але це не зовсім вірно.

Коли Домовик осягає найвищий ступінь майстерності, він помирає, щоб в подальшому переродитися в істоту вищого порядку, наприклад, божеством. Однак настає це не скоро, Домовик може і зовсім не розвиватися, живучи по тисячі років.

Міф №2: Домові це темні сутності. Домові часто шумлять, можуть розкидати речі по будинку і навіть ховати щось, однак це не робить з них темних сутностей. Будинкові – добрі духи, їх головне завдання – захищати людей від посягань темних духів, у тому числі бісів і демонів.

Але іноді Домовик дійсно може стати «темним» і трапляється це з вини людини. Якщо люди не поважають свого Домовика, ображають його і всіляко намагаються вигнати, він може або піти, або обізлитися.

Розлючені Будинкові не дають спокійно жити на своїх територіях: шумлять, кусаються, ганяють домашніх тварин і підлаштовують нещасні випадки. У таких випадках необхідно домовлятися з домашнім духом і чистити його, або ж виганяти з дому.

Міф №3: Не в кожному будинку живе Домовик. Домовик є практично в кожному житловому будинку. Деколи в одній квартирі, особливо, якщо вона комунальна, живе не один, а кілька духів.

Щоб Домовик оселився в будинку не обов'язково спеціально його запрошувати. Він може прийти на власний розсуд. Нерідко Домові змінюються. Наприклад, якщо сім'я не цінувала доброго духа, він може образитися і піти в іншу сім'ю.

  Ольга Сумська розповіла про подробиці розлучення з Євгеном Паперним

Тоді на зміну приходить більш строгий і озлоблений дух, який і виховає господарів, навчивши їх правильно поводитися з помічниками-духами.

Міф №4: Домового не потрібна їжа. Будинкові також як і будь-які істоти мають потребу в їжі. Саме тому так важливо періодично їх підгодовувати. Домашній дух з радістю приймає в якості частування кашу, молоко, булочки і солодкий чай.

Безумовно, сама їжа залишиться недоторканою, але Домовик забере з неї живу енергію, яку будь-яка людина вкладає в блюдо в процесі готування. Блюдо для Будинкового ставлять на загальний стіл, краще всього на ніч, так як парфуми не люблять їсти при живих людях.

Міф №5: Домовик за інтелектом схожий з дитиною. Нерідко до Домового ставляться як до дитини, а іноді навіть як до собаки. Насправді ж вони мають гарний інтелект, розуміють, що відбувається навколо, можуть відрізняти хороших людей від поганих, і навіть розбираються у сучасній техніці.

Категорично не можна звертатися з духом, як з собакою, наказувати йому. Кожен Домовик має свій, особливий характер. Якщо вам попадеться свавільний дух, поводитися з ним потрібно з особливою повагою.

Міф №6: Домовик це старий. У традиційному російському фольклорі Домових зображують старенькими дідусями маленького росту. Але в реальності Домовик може мати будь-який вік, вид і навіть стать. Серед Домових нерідко зустрічаються Домовики – духи жіночої статі.

Домовик – важлива частина будинку. Він володіє колосальною силою, і в певний життєвий період може навіть вберегти від смерті. Однак щоб він був прихильним до вас, з ним необхідно шанобливо розмовляти, не забувати балувати подарунками і частуванням.

Будинок, в якому домочадці, домашні тварини і духи ладнають – завжди наповнений позитивною щасливою енергією.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь