В цей день селяни поспішали впоратись з сіном, бо раптом погода зміниться, почнуться дощі і зіпсують сіно, що не встигло висохнути, а то і зовсім його знищать.

Народне свято Самсон Сіногній відзначається 10 липня 2019 року (за старим стилем — 27 червня). У православному церковному календарі дата присвячується святому Самсону. У народі день назвали «сіногнієм» за те, що в цю пору часто йдуть проливні дощі, від яких суха скошена трава починає гнити, інформує .

Історія

Святий Самсон — зразок християнського милосердя, самовідданої і жертовної любові до людей. Він жив у V-VI століттях. Народився в багатій римській сім'ї, вивчився на лікаря і лікував бідних. Після смерті батьків Самсон роздав своє майно і оселився в пустелі поруч з Константинополем. Його дім завжди був відкритий мандрівникам і тим, хто потребує будь-якої допомоги.

Коли імператор Юстиніан захворів, уві сні він побачив старця і почув, що тільки той зцілить його. Самсон одним дотиком і молитвою вилікував правителя. Після цього імператор на його прохання наказав побудувати дім для прочан.

Самсон прожив довге життя. До останніх днів він допомагав нужденним людям.

Традиції та обряди

10 липня — час сінокосу. Від кількості заготовленого сіна залежить, як переживе зиму домашня худоба. Тому весь день люди проводять в полі. Дорослі косять траву, а діти розкладають її на землі, щоб вона швидше висохла.

Люди моляться святому Самсону. Вони просять його, щоб день пройшов без дощу, який ускладнює або робить неможливим покіс.

У деяких регіонах в це народне свято господарі коней приводять до церкви тварин і просять священика окропити їх святою водою. Таким способом вони захищають коней від лихого ока і підступів нечистої сили.

  У Києві відбулася офіційна презентація претенденток на участь у національному конкурсі краси "Міс Україна-2019"

Прикмети

  • Якщо в цей день іде дощ, то мокра погода протримається ще 7 тижнів. Якщо ясно й сонячно, то наступні 7 тижнів дощу не буде.
  • Кучеряві хмари пливуть з півночі — до посухи, а з заходу — до негоди.
  • Якщо на кінському щавлі видно краплі соку, то протягом трьох днів піде дощ.
  • Якщо квітки зірочника вранці не розкрилися, то до вечора або вночі піде дощ.
  • Берізка закрила пелюстки — до швидкої негоди.
  • Скошена трава зелена — до хорошого урожаю гречки, а почорніла — до врожаю проса.