Актуальні новини

Швейцарія висунула на «Оскар» фільм про українську гімнастку та Майдан

Кандидатом від Швейцарії на потрапляння в номінацію «найкращій міжнародний фільм» премії «Оскар» став фільм «Ольга» Елі Ґраппе, який розповідає про Майдан.

Дія стрічки відбувається у 2013 році. 15-річна гімнастка мусить обрати між Швейцарією, де вона тренується до чемпіонату Європи в рамках підготовки до Олімпіади, та Україною, де її мати-журналістка висвітлює події Майдану.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1525603 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525603{
margin: 0!important;
}
}

Світова прем’єра фільму відбулась під час Каннського кінофестивалю у «Тижні критики», де він отримала нагороду за сценарій. Також фільм був представлений 12-му Одеському кінофестивалі поза конкурсом.

Фільм режисера Елі Ґраппе був створений у копродукції Франції та Швейцарії.

Головну роль зіграла українська спортсменка Анастасія Будяшкіна з Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного. Над фільмом працювали українські професіонали. Проте України серед країн-виробників немає.

Річ у тім, що «Ольга» була переможцем сумнозвісного 11-го конкурсу кінопроектів Держкіно. Нагадаємо, результати конкурсу, який відбувався у липні 2019 року, з ініціативи тодішнього міністра культури Володимира Бородянського та тодішнього голови профільного комітету Верховної Ради Олександра Ткаченка (зараз він є міністром культури), були переглянуті. Рада зменшила кількість картин, які можуть отримати держфінансування зі 101 до 46 проектів.

Серед фільмів, які втратили держпідримку України була і «Ольга». Через це були не дотримані гарантії, які Держкіно надало євроейським продюсерам картини. Проте українська команда, зокрема студія Pronto Film брала участь у створенні фільму.

Україна обере свого кандидата на «Оскар» 24 вересня.

  11 листопада — Аврамій Вівчар та Анастасія Вівчарниця: історія, традиції та звичаї свята

Залишити відповідь