Вважалося, що будь-який хліб, посіяний на Силу, дасть хороший урожай.

В це народне свято християнська церква шанує святих апостолів від сімдесяти Силуана та Силу (Силосу). Воно відзначається 12 серпня 2019 року (30 липня за старим стилем), інформує .

Про священномученика Силуана відомо те, що він був супутником і соратником апостола Павла. Далі історія говорить, що він був єпископом грецького міста Солунь, де і помер, натерпівшись горя і страждань за свою віру.

Сила також був учнем Павла. У 51 році в Єрусалимі відбулися збори посланців Ісуса, на яких було написано послання християнам із ідолопоклонників про дотримання закону Мойсея. До християн Антіохії вирушили Павло і Варнава у супроводі Іуди і Сили, яким було доручено роз'яснювати на словах суть листа. Після цього святий Юда вернувся до Єрусалима, а святий Сила залишився при апостолі Павлі. Мандруючи по містах і проповідуючи, вони дійшли до міста Корінфа, в якому Сила пройшов обряд посвячення в єпископи, і, зробивши чимало чудес і знамень, закінчив своє життя.

Традиції та обряди

Апостолу Силі приписують істинно богатирську міць, ототожнюючи його зі слов'янським язичницьким богом Сильнобогом, що уособлював собою могутню силу і спритність. На нього уповали в чисельних роботах у полі (адже багато сили треба, щоб і дозріле жито встигнути зібрати, і озиму засіяти). За старовинним повір'ям, у цей день святий Сила вкладає в трави і коріння, особливо в лопух, свій чудовий дар.

12 серпня зрізають осику і роблять з неї банний віник. В майбутньому його використовують для зняття вроків.

Прикмети

  • Існує повір'я: «Жито, посіяне на Силу, вродить сильно».
  • Вважається, що в цей день нечисть особливо ховається, побоюючись гніву святого.
  • Горобина добре вродила — чекай непогожу осінь і холодну зиму. А якщо ягода ще і «вогнем горить» — це означає, що майбутнє літо буде сирим.
  • Поривчастий вітер віщує тиху погоду.
  6 травня — Єгорій весняний (Юріїв день): історія, традиції та прикмети свята