У Львові триває 28-й Bookforum. ZAXID.NET щодня обираємо найцікавіші події другого дня форуму.
Топ-10 подій 16 вересня
@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1526127 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}
.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526127{
margin: 0!important;
}
}
«Літературний прогноз: розмова та оголошення короткого списку Премії Львова – Міста літератури ЮНЕСКО 2021»
12:30, РадіоГараж, вул. Князя Романа, 6
Премія Львова – Міста літератури ЮНЕСКО – найбільша літературна премія, яка присуджується міською владою в Україні. Розмір основної грошової нагороди становить 150 тис. грн, а також положенням передбачено дві спеціальні відзнаки в розмірі по 25 тис. грн. Минулого року переможницею стала Оксана Луцишина з романом «Іван і Феба».
Відкрита розмова «ЛЕМ: повернення до Львова»
13:00, театр ім. Леся Курбаса, вул. Леся Курбаса, 3
Розмова, приурочена 100-річчю Станіслава Лема, відбувається з нагоди виходу українською мовою книжки Войцеха Орлінського «ЛЕМ. Життя не з цієї землі».
Український топос у ізраїльському красному письменстві
14:30, РадіоГараж, вул. Князя Романа, 6
Розмова з нагоди публікації книги перекладів із Амоса Оза (видавництво «Книги 21»). Беруть участь Владислава Москалець, Андрій Павлишин, Леонід Фінберг
Розмова з Доналом Раяном
15:00, онлайн
Донал Раян – сучасний ірландський письменник, автор чотирьох бестселерів і збірки оповідань. Здобув чимало різних нагород, зокрема премію газети The Guardian за кращу дебютну книжку, Літературну премію Європейського Союзу, тричі лауреат Ірландської книжкової премії.
ММЮННА ТУГА та інші історії
16:00, театр імені Леся Курбаса, вул. Леся Курбаса, 3
Розмова з Мар’яною Савкою та Маріанною Кіяновською. МЮННА ТУГА – львівська жіноча літературна група 1990-х років. Заснована 1990 року студентками філологічного факультету Львівського університету. До складу групи входили Мар’яна Савка, Маріанна Кіяновська, Юлія Міщенко, Наталка Сняданко, Наталя Томків, Анна Середа. Назва утворена від перших літер імен учасниць (Мар’яна, Маріанна, Юлія, Наталка, Наталя, Анна) і абревіатури ТУГА (Товариство усамітнених графоманок). Мар’яна Савка, Маріанна Кіяновська та Наталка Сняданко згодом стали відомими самостійними авторками, Юлія Міщенко стала солісткою гурту «Таліта Кум», Наталя Томків стала монахинею, а Анна Середа стала художницею та поетесою.
Розмова зі Сіпоказі Йонас
16:30, онлайн
Має ступінь магістра англійської літератури, а також ступінь бакалавра з драми та англійської мови. Створила та поставила кілька поезій та театральних постановок для однієї жінки в Кейптауні та Йоганнесбурзі. Йонас брала участь у численних поетичних сесіях та фестивалях по всій країні. Співпродюсерка короткометражного фільму #WeAreDyingHere, який є адаптацією однойменної сценічної постановки. У 2016 році вона стала призеркою премії Європейського Союзу Sol Plaatje.
«Ти побачиш прекрасний світ»
16:30, Музей етнографії та художнього промислу, проспект Свободи, 15
Презентація нових книжок Олега Лишеги й розмова з Тарасом Пастухом. Олег Лишега – український поет, драматург та перекладач. У 2000 році Лишега та Джеймс Брасфілд одержали нагороду ПЕН-клубу за переклад англійською мовою збірки «Вибрані вірші Олега Лишеги» (англ. The Selected Poems of Oleh Lysheha). Книга Лишеги «Друже Лі Бо, брате Ду Фу» в 2010 році увійшла до довгого списку премії української служби ВВС «Книга року». Помер Олег Лишега у грудні 2014 року від пневмонії у віці 65 років.
Об’єднання Митців artes (1929-1935) та [інші історії львівського модернізму]. Презентація книги
17:00, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, проспект Свободи, 20
Центр міської історії презентує доповнене видання книги Пйотра Лукашевича у перекладі та за редакції Андрія Боярова. Монографія описує львівське середовище митців-модерністів міжвоєнного періоду з особливою увагою до постатей та ідей, що формували групу «аrtes». Вона була заснована у Львові наприкінці 1929 року, після повернення молодих і радикально налаштованих митців із навчання у Модерній Академії Фернана Лєже та в інших європейських осередках.
Розмова на тему: «Європейська спадщина на Донбасі у кіно, музиці та в прозі»
18:00, онлайн
Учасники: Леонід Марущак (куратор мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру, автор ідеї культурно-мистецької резиденції «Над Богом» у місті Вінниця, історик), Корній Грицюк (український режисер та сценарист. У 2020 році вийшов документальний фільм Корнія «Поїзд: Київ-Війна»), продюсерка Анна Паленчук.
Нікіта Кадан та Влодко Кауфман у розмові з Євгенією Нестерович про світи Бруно Шульца та свободу їх інтерпретацій
18:30, РадіоГараж, вул. Князя Романа, 6
Нікіта) Кадан — український художник. Працює, використовуючи різні медіа, зокрема інсталяцію, скульптуру, живопис, колаж. Представляв Україну на Венеційській бієнале 2015 р.
Влодко Кауфман – художник, перформер, куратор численних мистецьких проектів, співзасновник МО «Дзиґа», автор кількох проектів, присвячених Бруно Шульцу.
Підписуйтеся, Вам сподобається.