Всесвітній день поширення інформації про зловживання відносно літніх людей.

Сьогодні, 15-го червня, рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19-го грудня 2011-го року (резолюція №66/127), відзначається Всесвітній день поширення інформації про зловживання відносно літніх людей (World Elder Abuse Awareness Day). Ми називаємо цю подію — Днем захисту літніх людей.

Як показує практика, літні люди, ті, яким за 60-т, також потребують захисту, і це не дивлячись на той факт, що найчастіше вони, на відміну від дітей, мають багатий досвід, відмінні професійні навички та мудрість, якої ще не дістає молодому поколінню. І все ж, за інших, здавалося б рівних умовах, вони піддаються дискримінації за віковою ознакою, не рідко опиняються за межею бідності, убогості та не затребувані суспільством по справедливості й гідності. Почастішали випадки зловживань відносно літніх людей. За даними широкомасштабних досліджень, представлених на 89-му пленарному засіданні Організації Об'єднаних Націй, «частка людей у віці 60 років у всій чисельності населення світу становитиме до 2050 року понад 20 відсотків». Максимальне і найбільш стрімке зростання числа літніх людей очікується в країнах, що розвиваються, інформує .

Те, як суспільство ставиться до своїх людей похилого віку, безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму. Поважливе, шанобливе і соціально справедливе ставлення до стареньких — запорука і гарантія добробуту для тих, хто так чи інакше прийде на їх місце в майбутньому. Не будемо про це забувати!