Актуальні новини

Тріумфальну арку в Парижі обтягнули тканиною за 14 млн євро

Один із найвідоміших паризьких монументів та символів міста – Тріумфальну арку обтягнули тканиною. Про це пише BBC.

Реалізувати проект американського художника болгарського походження Христо Явашева, більш відомого під псевдонімом Крісто, вдалося лише після його смерті. Явашев, який помер минулого року, разом зі своєю дружиною Жанною-Клод він прославився монументальними проектами.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1526092 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526092{ margin: 0!important; } }

У 1970—1972 роках Крісто ініціював проєкт розгортання 400-метрового полотна над прірвою в Скелястих горах в Колорадо. У 1995 році обгорнув тканиною Рейхстаг. У Франції художник вже загортав найстаріший міст Парижа – Пон-Неф.

Повідомляється, що загорнути у тканину Тріумфальну арку в Парижі було мрією художника ще з 1960-х років, коли він розробив креслення та інструкції щодо цього проекту.

І хоча реалізувати задум Христо Явашеву так і не вдалося, через рік після смерті це міг зробити його племінник Крісто Володимир Джавачев. На те, щоб обтягнути пам’ятку, довелося витратити 25 тис. квадратних метрів матеріалу та 14 млн євро.

Джавачев співпрацював з музеєм Помпіду та французькою владою, щоб реалізувати проект на честь художника. Тепер полотна покриватимуть Тріумфальну арку до 3 жовтня. Протягом усього часу виставки вона буде доступна для відвідувачів.

фото АFP

Христо Явашев народився в 1935 році. Перед переїздом до Франції він жив у Австрії та Швейцарії. У Парижі він познайомився зі своєю майбутньою дружиною та партнером у творчості Жанною-Клод. Пара створила низку монументальних та екологічних витворів мистецтва. У 2009 році Жанна-Клод померла у віці 74 років. А наприкінці травня минулого року природною смертю у своєму будинку у Нью-Йорку помер 86-річний Христо.

  Леді Гага впала зі сцени в обіймах шанувальника

Додамо, що Тріумфальну арку побудував у 1800-х роках французький імператор Наполеон Бонапарт на знак памʼяті про солдатів, які загинули під час його військових кампаній

Залишити відповідь