Проходив цей день в працях і турботах. Селяни прибирали в сараях і погребах.

Народне свято Тихон Страсний відзначається 26 серпня 2019 року (за старим календарем — 13 серпня). Церква в цей день згадує явлення і друге знайдення мощей Воронезького єпископа Тихона (ім'я при народженні — Тимофій Соколов), інформує .

Народився святий у бідній родині. Рано втративши батька, сам часом працював лише за їжу. Завдяки старанням матері і старшого брата вступив до духовної школи в Новгороді. Потім була семінарія, де він отримав нове прізвище — Соколов. 14 років провів в навчанні. Після цього викладав у Тверській семінарії богослов'я російською мовою, а не латиною, як заведено. До нього на лекції приходило багато охочих. У віці 34 років, прийняв чернечий постриг і став іменуватися Тихоном.

Пройшовши важкий і цікавий життєвий шлях, цей святий був вікарієм Новгородської єпархії, Єпископом Кексгольмським і Ладозьким, потім Воронезьким і Єлецьким. Після себе залишив чимало праць. Вийшовши на пенсію, оселився в Задонському монастирі нібито, де і помер.

Традиції та обряди

Народне свято назване на честь Тихона Задонського та ікони Божої Матері «Страсної».

Тихон вважається покровителем цього дня і спасителем від депресії, біснування, зневіри (що є одним зі смертних гріхів).

26 серпня проводили в наведенні порядку і провітрюванні в погребі і сараї, перед тим, як туди буде покладено урожай. Перевіряли, чи не утворилася де цвіль або гниль. Не забували і про хату. Обходили будинок з іконою в руках. У сінях читали замовляння від лихого слова, очей і щоб віднадити з двору нечисту силу.

Прикмети

  • Якщо над лісом стоїть густий туман — врожай грибів буде відмінним.
  • Якщо багато грибів вродило, так і хліба буде багато.
  • Якщо сова всю ніч гупає, значить, скоро погода зміниться.
  • Якщо вітер ледве дме — найближчі дні будуть тихими, а якщо ураганом носиться — чекай дощового і непогожого вересня.
  Дорофєєва і Дантес придбали власний будинок