Актуальні новини

У Брюсселі відкрилася виставка від 50 українських художників

 
Від 23 до 31 липня у брюссельському арт-просторі Espace Vanderborght триває виставка “Захоплений будинок” (The Captured House). Її назва запозичена з однойменного оповідання аргентинського письменника Хуліо Кортасара. За сюжетом, головний герой змушений тікати з власної оселі від невідомого зла, що окуповує її метр за метром.
До виставки увійшли понад 200 творів живопису, графіки, скульптури та інсталяцій від 50 сучасних українських художників, які продовжують працювати під час війни, документуючи гуманітарну кризу в Україні через російське вторгнення та спонукаючи європейську аудиторію до діалогу про Європу як про “наш спільний дім”.
У виставці взяли участь найвідоміші митці сучасної України: Алевтина Кахідзе, Влада Ралко, Дар’я Кольцова, Kinder Album, Михайло Рай, Євген Малолєтка, Макс Левін, Гамлет Зіньківський, Ігор Гусєв, Маша Шубіна, Золотар (Олексій Золотарьов), Стас Жалобнюк, Володимир Будніков та інші. Частина з них від початку російського вторгнення залишилася жити та працювати у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих росією територіях, аби розповідати про війну та злочини росіян з перших вуст.

 
“Наша виставка подорожує містами Європи четвертий місяць. Раніше твори українських митців про війну могли побачити жителі Берліна, Рима та Амстердама… Мистецтво допомагає подивитися на війну з особливого ракурсу, не схожого на шокуючі повідомлення з новин. Воно спонукає глядачів до особистого діалогу та рефлексій. Тут ви можете не лише побачити твори про війну, а й дізнатися історії їхніх творців та звичайних мирних українців, що страждають від агресії окупанта. Лише спільними європейськими зусиллями ми зможемо зупинити вогонь на порозі нашого будинку!”, — розповіла на відкритті виставки кураторка проєкту Катя Тейлор.
“Брюссель — одне з найбільш космополітичних міст світу. Ми розуміємо, наскільки складно зараз українцям, які чинять спротив агресору та шукають мирного життя у нашому та інших європейських містах. Влада Брюсселя висловлює абсолютну підтримку Україні та українському мистецтву, яке зараз відіграє терапевтичну роль і розповідає правду про війну”, — зазначила під час церемонії відкриття виставки Дельфін Губа, заступниця мера Брюсселю з питань культури та туризму.
“Росія хоче знищити нашу землю, нашу ідентичність та культуру, наше право обирати Європейське майбутнє. Саме тому нам важливо розповідати через мистецтво особисті історії людей, які страждають від російської агресії та заохочувати міжнародну аудиторію підтримувати Україну та захищати мир у Європі”, — говорить Всеволод Ченцов, Представник України при Європейському Союзі, що став спеціальним гостем на відкритті виставки.
Виставка “Захоплений будинок. Брюссель” (The Captured House. Brussels) організована київською агенцією PORT.* за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури та інформаційної політики України, а також за участі Державного агентства України з питань мистецтва та мистецької освіти.
Веб-сайт: https://thecapturedhouse.com  
Сторінка виставки у Facebook: https://fb.me/e/5q9sBvsNl 
Сторінка виставки в Instagram: https://www.instagram.com/thecapturedhouse/ 
 

  На кого з батьків дитина буде більше схожа!

Залишити відповідь