У Львівській галереї мистецтв 28 липня відкрилась виставка знаної української художниці Влади Ралко. Цікаво, що експозиція розгорнута відразу на трьох локаціях – у палаці Лозинського, палаці Потоцьких та у музеї Івана Георга Пінзеля. І якщо у палаці Лозинського роботи Ралко розмістились у порожніх виставкових залах, то в інших музеях вони вплетені в діючі експозіції та перебувають із ними у діалозі.
Виставка «Між своїм і тим самим» зібрала роботи художниці з 2002-го по 2020 рік. І чим би ці роботи не були інспіровані – війною чи бабусиною кулінарною книгою – усі вони говорять про війну у свідомості та за свідомість, про перехід живого у неживе, про вплив форми на зміст.
Мегаактивні твори Ралко, незалежно від того, що вона досліджує, є радикальною препарацією власних почуттів та відчуттів глядача, пошук та демонстрація зв’язків між внутрішнім та зовнішнім, між соціальним та приватним.
У палаці Лозинського розмістилась найбільша частина експозиції. Художниця працює з впізнаваними елементами: весільний кортеж, сходи радянської брами, уніфіковані інтер’єри тощо. Проте, залишаючи їх пізнаваними, вона доводить їх до символу, в той же момент руйнуючи форму на користь емоцій.
«На тлі останніх подій з наругою над тілами українських захисників на фронті особливо актуальними є твори художниці із циклу 2015 року “Анатомія”: про подібність і сплутаність безсоромно понівеченого “медичного” тіла для вивчення та чутливого людського, що розгублено дивується своїй вразливості», – вважають організатори виставки.
![Фото 1](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080446.jpg?202007281125)
![Фото 2](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080447.jpg?202007281125)
![Фото 3](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080448.jpg?202007281125)
![Фото 4](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080449.jpg?202007281125)
![Фото 5](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080450.jpg?202007281125)
![Фото 6](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080451.jpg?202007281125)
![Фото 7](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080452.jpg?202007281125)
![Фото 8](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080453.jpg?202007281125)
![Фото 9](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080454.jpg?202007281125)
![Фото 10](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080455.jpg?202007281125)
![Фото 11](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080456.jpg?202007281125)
![Фото 12](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080457.jpg?202007281125)
![Фото 13](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080458.jpg?202007281125)
![Фото 14](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080459.jpg?202007281125)
![Фото 15](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080460.jpg?202007281125)
![Фото 16](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080461.jpg?202007281125)
![Фото 17](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080462.jpg?202007281125)
![Фото 18](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080463.jpg?202007281125)
![Фото 19](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080464.jpg?202007281125)
![Фото 20](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080465.jpg?202007281125)
![Фото 21](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080466.jpg?202007281125)
![Фото 22](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080467.jpg?202007281125)
![Фото 23](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080468.jpg?202007281125)
![Фото 24](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080469.jpg?202007281125)
![Фото 25](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080470.jpg?202007281125)
![Фото 26](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080471.jpg?202007281125)
![Фото 27](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080472.jpg?202007281125)
![Фото 28](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080473.jpg?202007281125)
![Фото 29](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080474.jpg?202007281125)
![Фото 30](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080475.jpg?202007281125)
![Фото 31](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080476.jpg?202007281125)
![Фото 32](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080477.jpg?202007281125)
![Фото 33](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080478.jpg?202007281125)
![Фото 34](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080479.jpg?202007281125)
![Фото 35](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080480.jpg?202007281125)
![Фото 36](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080481.jpg?202007281125)
![Фото 37](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080482.jpg?202007281125)
![Фото 38](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080483.jpg?202007281125)
![Фото 39](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080484.jpg?202007281125)
![Фото 40](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080485.jpg?202007281125)
![Фото 41](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080486.jpg?202007281125)
![Фото 42](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080487.jpg?202007281125)
![Фото 43](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080488.jpg?202007281125)
![Фото 44](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080489.jpg?202007281125)
![Фото 45](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080490.jpg?202007281125)
![Фото 46](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505589_2080491.jpg?202007281125)
Багато робіт, за словами художниці, інспіровані картинками з кулінарної книги сталінської доби. «Анатомія» тварини та людини по суті препарує та розділяє на частини не так плоть, як цілий світ.
У палаці Потоцьких Влада Ралко запрошує глядачів на власну кухню: тут вона презентує фотографії, які стали з одного боку підготовчим матеріалом для великої серії робіт, з другого боку вони самі, увійшовши в експозицію класичного мистецтва, стали арт-об’єктами, які намагаються влаштуватись там.
У музеї Пінзеля триває уже традиційний для цього місця діалог між великим скульптором бароко та сучасними художниками. Влада Ралко вступає в цей діалог безпосередньо: вона влаштовує для глядачів своєрідний квест, розміщаючі невеличкі пейзажі між монументальними та експресивними скульптурами. Діалог виходить плідним.
«Концепція проекту по-своєму оголює факт “тимчасової згоди”, а радше злочинної змови із встановлення нової політичної географії, котра в свою чергу чинить невблаганний постійний тиск, наче насильство, що має набути рис такої повсюдності, щоб розчинитися в загальному правилі життя», – йдеться у текстах, що супроводжують виставку.
Виставка триватиме до 31 серпня. Для тих, хто хоче глибше зануритись у світ образів Влади Ралко художниця проведе авторську екскурсію. Вона розпочнеться 29 липня о 12:00 год. в палаці Лозинського.
Фото Катерина Сліпченко