Актуальні новини

У Туреччині сміттярі створили бібліотеку з викинутих книг

У турецькій столиці з’явилася нова бібліотека, в якій налічується 5000 книг. Розташована на території занедбаної двадцять років тому цегляної фабрики. Більшість книг для неї знайшли турецькі збирачі сміття, які збирали викинуті на смітник книги.
Про це повідомляє видання RFI, передає Рубрика.
Співробітники муніципалітету виступили з ініціативою створити бібліотеку, адже якщо комусь книги виявилися не потрібні, то іншим вони можуть стати в нагоді.
Менш ніж за рік сміттярі зібрали близько п’яти тисяч книг, в тому числі французькою та англійською мовами. «Гаррі Поттер», «П’ятдесят відтінків сірого», романи Чарльза Діккенса і нобелівського лауреата Орхана Памука… Кожна з врятованих книг знайшла свою полицю. 1500 ще чекають своєї черги на складах. Видання розподілили по сімнадцяти категоріях: від художньої літератури до нон-фікшн. Біля входу на цегляній стіні висить напис «салон для читання», а в самому приміщенні звучить класична музика.
«Ідея створити цю бібліотеку виникла тоді, коли співробітники муніципалітету думали над тим, як вчинити з викинутими книгами. Для кого-то вони втратили свою цінність і опинилися на смітнику. Ми вирішили повернути їм їх колишню цінність, зробивши їх суспільно доступними», – пояснив агентству Anadolu Сема Кеско з відділу кадрів мерії.
Бібліотека відкрита з раннього ранку до 17:30 і безкоштовна для всіх відвідувачів. «Сміттєвий» фонд постійно поповнюється завдяки приватним пожертвам. Поки ініціатори проекту не планують розширювати приміщення, але мають намір створити «мобільні бібліотеки», які кожні два тижні будуть переміщатися в різні школи Анкари, у яких немає власних бібліотек.

  У Львові вже увосьме відбувається фестиваль «Музика у старому Львові»

Залишити відповідь