Актуальні новини

У Вінниці презентували український вестерн про Симона Петлюру

У рамках IV-го Всеукраїнського фестивалю військово-історичної реконструкції «Вінниця – Столиця УНР», який наразі триває у Вінниці, відбулася прем’єра історично-пригодницької кінострічки «Таємна операція». В основі сюжету – замах на очільника Директорії Симона Петлюру. В цілому фільм базується на підготовці та приїзді до Вінниці головного отамана Армії УНР Симона Петлюри і Маршалка Польщі Юзефа Пілсудського, яка відбувалася 16–17 травня 1920 року у місті Вінниці. Історичні факти тісно переплітаються з романтикою, шпигунськими пристрастями та побутом тогочасних мешканців міста. Фільм не претендує на історичну правду, але цілком заслуговує на широку увагу глядачів.

Перед прем’єрою режисер кінострічки Валерій Шалига нагадав, що зйомки кінострічки розпочалися влітку 2017 року. Відбувалися вони переважно у центральній частині Вінниці, де збереглися локацій початку ХХ століття. Це, зокрема, вулиця, на якій розташований будинок, де жив Петлюра, перебуваючи у Вінниці, приміщення штаб-квартири Директорії та окремих відомств. У знімальному процесі були задіяні актори з Вінниці, Львову та Києва.
«Це художній фільм з історією кохання, дружби, внутрішніх переживань молодих людей, яким випало жити у дуже непростий час. Для мене – це український вестерн на Петлюру, адже сюжет будується довкола замаху на Петлюру, коли він зустрічається з Пілсудським у Вінниці, – розповідає Валерій Шалига. – Знімальний процес тривав довго, фільм народжувався дуже важко. Адже знімати історичне кіно в умовах сучасного міста дуже складно. Вінничани впізнають усі локації зйомок. Хочу подякувати міському голові Сергію Моргунову, бо саме завдяки його підтримці цей фільм вийшов на екрани. Після Вінниці презентуємо його у столиці».

На прем’єрний показ вестерна завітав міський голова Сергій Моргунов. Він анонсував, що за пів року вінничани побачать ще один фільм від творчої команди Валерія Шалиги. Стрічка розповідатиме про період окупації Вінниці під час Другої світової війни. Премʼєра попередньо відбудеться до Дня перемоги.
«Ми потихеньку робимо так, щоб Вінниця була на рівні з Одесою та Києвом у плані кінематографу. Цей фільм знімався у нашому місті, він відображає події, які стосуються визвольної боротьби українців на початку XX ст. Тим більше, що на сьогоднішній день – це актуальний виклик для нас починаючи з 2014 року і враховуючи те, що відбувається на Сході нашої держави. Ми спеціально приурочили цей прем’єрний показ до Дня Захисника України. Гарна гра акторів, у фільмі є любов, революція, історичні моменти та навіть шпигунські пристрасті, щоб тримати глядачів у напрузі», – відзначив міський голова Сергій Моргунов.
Історично-пригодницького фільму «Таємна операція» – це вже друга кінострічки, яку Валерій Шалига знімає у Вінниці. Першою, як писав «День», була соціальна драма «Тримай біля серця» – про сучасні події і війну, що відбуваються на Сході Україні.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото – vmr.gov.ua

  Письменник Юрко Іздрик став лауреатом премії «Золотий ліфон»

Залишити відповідь