Щоб минали хвороби вашу родину, проведіть сьогодні відповідний ритуал.

В православ’ї 19 липня згадують християнського святого Сисоя Великого. Дату у народному календарі прозвали Сисоєв день, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Сисой?

Сисой жив у IV-V століттях ченцем-відлюдником в печері в Єгипетській пустелі. Ставився до себе з неймовірною строгістю, але до оточуючих людей був милосердний і виявляв співчуття.

У нього було багато учнів, яких Сисой вчив жити смиренно і сподіватися на Боже милосердя. Бог наділив його здатністю творити чудеса. Відомо, що одного разу Сисою вдалося воскресити померлого юнака.

Які традиції та обряди існують у цей день?

На Русі вірили, що Сисой покровитель землеробства. Тому 19 липня селяни зверталися до нього з молитвами про щедрий врожай.

З Сисоєвого дня наші предки починали готувати до зими льохи, в яких зберігали коренеплоди і овочі. Це заняття було суто чоловіче, вважалося, що жінки можуть не впоратися з злими духами, які проживають в льохах.

Народне повір’я говорить, що погрібні духи на вулиці ніколи не бувають, вдачу мають агресивну і особливо не люблять молодих дівчат, які весь час веселяться.

Поки чоловіки займалися прибиранням і лагодженням погребів, господині готували варення з смородини. У народі кажуть, що 19 липня воно особливо смачне виходить.

Сьогодні природа ділиться з людьми своїми силами і енергією. Не пропустіть цей день!

Слов’яни 19 липня прокидалися на сході сонця і йшли на вулицю, щоб побродити босоніж по росі. Згідно з багатовіковими народними прикметами, вона в Сисоєв день занадто рясна, та до того ж цілющу силу має, зміцнює здоров’я, допомагає позбутися від недуг.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

  Ольга Фреймут дала корисні поради про те, як поводитися на першому побаченні

Коли додому з вулиці заходили, люди не обтирали ноги рушником, а відразу шкарпетки вдягали або намотували онучі, а поверх них ще й взуття. Так ходили до самого полудня, а то й до ночі, поки спати не вкладалися.

Ритуал, щоб домочадці були здорові

Візьміть маркер і кленові листочки. Згадайте всі недуги (незначні і хронічні), які турбують вас і членів вашої родини. Напишіть на кожному листочку по одній недузі. Тепер зберіть їх у букет і поставте у вазу, але воду не наливайте.

Вимовте замовний текст: «Як листя клена стане засихати, так нас недуги будуть залишати». Повторюйте ці слова щодня.

Коли листя стане таким сухим, що від найменшого дотику будуть ламатися, відшукайте на вулиці дуб, який з давніх часів символізував міцне здоров’я і довголіття, і закопайте під ним кленовий букет.

Ритуал, щоб позбутися хронічних недуг

Щоб провести обряд, вам знадобиться:

• чиста джерельна вода (якщо немає такої, то візьміть з-під крана непочату або талу),

• церковна свічка,

• «сонячний» камінь яскраво-жовтого, золотистого або оранжевого кольору (наприклад, бурштин, топаз або опал).

Рівно опівночі наповніть водою склянку, опустіть в нього камінь і поставте на підвіконня, яке добре освітлюється місячним світлом. Поряд розташуйте свічку і запаліть.

Самі теж станьте так, щоб місяць на вас світив, і скажіть замовні слова: «Як цей камінчик вода не підточить, так і мене недуга не сточить. Як свічка камінь не пече, так мене хворість в могилу не зведе».

Капніть тричі у воду віск, який стікає зі свічки, тим самим запечатуючи всі свої недуги. Воду вранці вилийте під дерево або природну водойму. Камінь завжди носіть з собою як талісман, який оберігає ваше здоров’я.

  У Львові просто неба покажуть найкращі короткометражки часів Незалежності

Прикмети погоди на 19 липня

  • Якщо в Сисоєв день вже жовті листочки на деревах є, значить, цього року осінь, а за нею і зима рано прийде.
  • Якщо багато малини вродило до 19 липня, значить, чекайте взимку сильні холоди.