Актуальні новини

У Вінниці визначили фіналістів конкурсу візуального мистецтва імені Натана Альтмана

14 художників сучасного мистецтва з Вінниці, Києва, Львова, Одеси та Харкова пройшли до фіналу цьогорічного конкурсу імені Натана Альтмана і вже 28 листопада презентують свої роботи у виставковій залі культурного центру «Галерея ХХІ». В експозиції будуть представлені різні жанри – від традиційних живопису, графіки і колажу до новаторських і дещо провокаційних інсталяцій, відео-арту та мультимедійного мистецтва. Після презентації буде назване ім’я переможця, який отримає спеціальну премію «Асоціації арт-галерей України» – право на проведення персональної виставки в галереї «Совіарт» у Київ протягом 2020 року. Окрема номінація буде вручена від Харківської муніципальної галереї.

Як повідомив керівник проекту, художник Олександр Никитюк, цього року на конкурс надійшло 56 заявок від молодих авторів. В результат експертної оцінки було відібрано чотирнадцять проектів фіналістів та один спеціальний проект. Усі вони будуть представлені на фінальній виставці, де переможця визначатимуть за такими критеріями, як інноваційність, актуальність, художня доцільність три кращі проекти. Оцінюватимуть творчість конкурсантів п’ять членів журі, серед них мистецтвознавці, галеристи, організатори мистецьких подій в Україні та Польщі.

«Цього року всеукраїнський конкурс у сфері сучасного візуального мистецтва для молодих художників імені Натана Альтмана проводиться у Вінниці вже в шосте і представляє кращих за версією проекту молодих митців України. Його вже давно називають шансом для молодих митців презентувати свою творчість і поборотися за можливість безкоштовно виставитися в одній зі столичних галерей. До участі запрошуються усі без винятку художники. Обмеження одне – це вік до 35 років. Вітається – творчий пошук, креативність, експерименти та інновації», – підкреслив Олександр Никитюк.

Організаторами конкурсу вкотре виступили Вінницька міська рада та «Лабораторія актуальної творчості» у партнерстві з Асоціацією арт-галерей України та Харківською муніципальною галереєю. Конкурс присвячено відомому в світі митцю Натану Ісааковичу Альтману, який народився у Вінниці у 1889 року і досяг успіху власними силами, завдяки таланту й наполегливості. У творчому доробку художника відомі пейзажі, портрети, книжкова графіка, скульптура, декоративні рельєфи та сценографія. Зокрема портрети Анни Ахматової (1915), С. Міхоелса (1926), ілюстрації до Старого Заповіту (1933) та антифашистські карикатури.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Фото з архіву авторки

  Каннський кінофестиваль - 2022 буде присвячений українському кіно

Залишити відповідь