Вже зовсім скоро телеканал "1+1" покаже сенсаційну прем'єру ― серіал "Чорнобиль" про українську трагедію, яка сколихнула світ.

Проект став подією року міжнародного рівня і ще до завершення зйомок очолив рейтинг найкращих серіалів всіх часів IMDb, залишивши позаду «Гру престолів», інформує .

Проект «Чорнобиль» описує трагічні події масштабної катастрофи на Чорнобильській АЕС, розповідає історії людей, які ліквідовували наслідки вибуху, і показує, що трапилося з тими, хто отримав найбільш сильне радіоактивне опромінення.

За словами сценариста серіалу Крейга Мазіна, він вивчив усі можливі матеріали про Чорнобильську катастрофу, щоб максимально точно передати події 1986 року, відвідав ЧАЕС в Прип'яті і спілкувався з колишніми жителями міста.

«Я відчував величезну відповідальність перед народом України, ― зізнався Мазін. ― Цей серіал покликаний вшанувати пам'ять кожного, хто постраждав і пожертвував своїм життям внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Американська прем'єра викликала світовий резонанс. Після виходу кожної нової серії глядачі залишали захоплені відгуки і писали про бажання дізнатися більше про Чорнобильську трагедію.

Так, за даними сервісу Google Trends, в травні 2019 року користувачі вводили запит «Чорнобиль» значно частіше, ніж до прем'єри серіалу.

Зйомки проекту проходили на території Києва, Прип'яті та Литви. Так, кадри з міста Прип'ять показують в основному в кінці серіалу, щоб глядачі побачили наслідки катастрофи ― спустошені будинки, покинуті дитячі іграшки, останки жертв, чиї долі закінчилися трагічно, і речі, які кажуть про побут, захоплення і щоденні щасливі турботи сімей, чиї життя зруйнувала аварія на ЧАЕС.

На території Києва були відзняті важливі сцени з головними акторами серіалу. Литовське місто Вільнюс стало одним із спальних районів Прип'яті, а локацією для зйомок подій всередині ЧАЕС стала Інгалинська атомна електростанція, яка припинила роботу в 2009 році, її реактори по конструкції максимально схожі на Чорнобильську атомну станцію.

  13 серпня — день пам'яті праведного Євдокима: історія, традиції та прикмети свята

У серіалі знялися відомі світові актори. Серед них ― британський актор Джарред Харріс, в якому глядачі впізнають Моріарті з «Шерлока», шведський актор Стеллан Скарсгард («Пірати Карибського моря», «Тор», «Месники») і британська актриса Емілі Уотсон («Розсікаючи хвилі», «Червоний дракон»).

Телеканал «1+1» традиційно одним з перших показує культові світові прем'єри на українському ТБ.

На рахунку каналу, зокрема, покази всіма улюбленого серіалу «Шерлок» з Бенедиктом Камбербетчем у головній ролі, бойовика «Вікінги» і музичної драми «Імперія».