Актуальні новини

Вперше в Україні звучатиме музика Томаса де Гартмана

У Львівській національній філармонії ім. Мирослава Скорика 10-17 вересня 2021 року відбудеться фестиваль, присвячений композитору Томасу де Гартману. Його музика прозвучить в Україні вперше.

Томас де Гартман (1885-1956), колись доволі відомий композитор, народився в Україні, а після смерті його музика зникла у безвісті.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1525844 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525844{ margin: 0!important; } }

Фестивалі цілком складатиметься із композицій де Гартмана. Він отримав назву «Томас де Гартман в Україні. Забутий майстер» та ініційований міжнародним проектом «Thomas de Hartmann Project», який має на меті відновити творчість композитора, а також належне йому місце в класичному репертуарі. Останній він був започаткований у 2006 році піаністом Еланом Сікроффом та гітаристом Робертом Фріппом.

Серед ініціатив, втілених в рамках проекту та ініційованих піаністом Еланом Сікроффом (його арт-директором), є запис сольного фортепіано, вокальної та камерної музики де Гартмана. Він був реалізований в 2016 році разом із нідерландським музичним лейблом Basta Music, а його результатом став випуск семи компакт-дисків. У квітні цього року британський лейбл Nimbus Alliance перевидав ці записи у трьох випусках – подвійному диску камерної музики, подвійному диску фортепіанної музики та диску пісень.

У Львові проект, присвячений митцю, відбудеться за участі американсько-українського дириґента Теодора Кухара, спільно із Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика.

Фестиваль складатиметься з трьох оркестрових концертів, що відбудуться у Львівській національній філармонії 10, 14 та 17 вересня 2021 року. Кожна подія буде записуватись, результатом чого стануть 3 нові компакт-диски з музикою кмпозитора, яка раніше ніде не записувалась та не виконувалась.

У першій концертній програмі прозвучить Андалузький концерт для флейти Томаса де Гартмана (1935), який зіграє відомий соліст Бюлент Евджіль. У другому концерті звучатиме перша Симфонія-поема композитора (1935). Також одна з львівських концертних програм включатиме Концерт для контрабаса у виконанні відомого британського соліста Леона Боша.

  На Вінниччині з нагоди відкриття оновленого музею Леонтовича «Щедрик» співатимуть навіть китайці

У третьому концерті публіка матиме змогу почути гру піаніста, артистичного директора проекту та одного із його засновників – Елана Сікроффа. Він виконає фортепіанний концерт де Гартмана під батутою Тяня Хуей Нґа, професора Коледжу Маунт Холіок (Mt Holyoke College) та дириґента Pioneer Valley Symphony (США).

Томас де Гартман

Довідка:

Томас де Гартман (1885-1956) – композитор, який народився в Україні (на Сумщині). Відомі музичні видання публікували твори композитора вже з 14-річного віку, а його перші композиторські спроби користувалися значним успіхом.

З 1921 року мешкав та викладав у Парижі, у 1950 році переїхав до Сполучених Штатів.

Був учасником відомого мистецького об’єднання «Синій вершник», товаришував із Василем Кандінським, Полем Тортельє, Еженом Біго, Пабло Казальсом, Сергієм Кусевицьким, Леопольдом Стоковським та ін.

Творчість композитора охоплює чимало музичних жанрів: симфонічні твори, камерні, вокальні, а також музика до кінофільмів. У своїх творах спирався на елементи романтизму, імпресіонізму, бітональності та модернізму, джазу, музики Сходу.

Залишити відповідь