Актуальні новини

Всесвітній день боротьби за ліквідацію расової дискримінації – 21 березня

Расова дискримінація або расизм – це міжнародне порушення прав людини і обмеження її особистості на грунті приналежності до іншої раси, національності.

Це свято створене за рішенням ООН у жовтні 1966 року. Дата приурочена до трагічних подій, які сталися в Південній Африці в 1960 – поліція застрелила шістдесят дев'ять чоловік, що вийшли на мирний протест проти режиму, який позбавив місцеве населення практично всіх цивільних прав. Закон наказував цим людям жити в спеціально відведених їм резерваціях на малій частині площі країни і важко працювати, майже не отримуючи за свою працю грошової або іншої винагороди, інформує .

Саме в пам'ять жертв цих подій було вирішено проголосити День боротьби проти расової дискримінації, який покликаний налаштувати людське співтовариство постійно докладати зусилля по знищенню будь-яких форм і облич расової дискримінації. Зобов'язання, які беруть на себе держави-члени ООН, несумісні з расовою нерівністю. Дискримінація споріднена фашизму і є серйозним злочином проти людської гідності.

Крім морального аспекту, приниження значущості однієї раси перед іншою тягне за собою перешкоди для розвитку держави як в економічному, так і в соціальному плані, провокує загрозу міжнародному співробітництву і може зруйнувати мирну політику, як внутрішню, так і зовнішню.

Організація Об'єднаних Націй знову і знову закликає всі країни світу дотримуватися декларації, прийняті на цей рахунок і вести боротьбу з цим принизливим для людства явищем – і на законодавчому рівні і на побутовому.

Навіть зараз існують ще моменти, в яких панує расизм. Деякі з основних пунктів, за якими в наш час існує деяка нерівність для представників різних рас, це можливості при отриманні загальної та професійної освіти, право голосу і право на соціальне обслуговування.

  Померла режисерка та сценаристка Елеанор Коппола

Секретар ООН у своїй промові 21 березня 2006, підкреслив, що успіх цієї боротьби цілком залежить від простих громадян – нас з вами. Якщо ми не будемо миритися з порушеннями справедливості, нехтуванням основних прав людини і її свобод у своєму звичайному, повсякденному житті, і, тим більше, не будемо вчиняти такі самі порушення, то дуже скоро більше не доведеться боротися – буде просто ні з чим.

Цей пам'ятний день покликаний звернути нашу увагу на те, що всі люди заслуговують поваги і неупередженого до себе ставлення, незалежно від їх національності або расової приналежності, а тим більше від величини їх рідної держави, її багатства і політичної значущості.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь