Мета створення свята — привернути увагу громадськості до проблеми зменшення популяцій різних видів черепах на землі через діяльність людини.

Напевно, більшість читачів погодяться, що World Turtle Day, він же Всесвітній день черепахи — свято досить незвичайне. Далеко не всі представники фауни удостоюються власної урочистої дати. Можливо, особливу увагу приділено черепахам тому, що вони відвіку у різних народів служили символом мудрості, а у світі їх стає з кожним роком все менше.

І скрізь, де поряд з черепахами з'являється людина, чисельність цих тварин починає прагнути до нуля. Їх м'ясо активно використовують в їжу, а панцирі — для різного роду прикрас і виробів. Якщо нинішні тенденції збережуться, черепахи скоро взагалі зникнуть з лиця планети. Цього допустити не можна, саме для запобігання такого сумного результату подій і був заснований Всесвітній день черепахи, інформує .

Історія

Історія обговорюваної дати починається в 2000-му році. Ініціатором її заснування стало «Американське товариство порятунку черепах», створене в Малібу в 1990 році. Її члени були стурбовані збереженням популяції цих тварин в околицях міста. Але поступово розширювалася сфера їх діяльності і отримала міжнародний розмах.

Активісти чисельних філій організації, що діють у всіх країнах проживання цих незграбних і повільних тварин, активно домагаються законодавчого захисту черепах перед обличчям загрозливої їм небезпеки повного зникнення, а обговорювану дату використовують для більш інтенсивної пропаганди своїх поглядів і намірів.

Традиції

По всьому світу, у всякому разі — в регіонах проживання цих тварин, у зустрічі Всесвітнього дня черепах бере участь величезна кількість волонтерів. Вони:

  • рятують черепах, які потрапили в різні небезпечні ситуації «іменинників»;
  • створюють для них безпечні переходи під жвавими автомобільними трасами, що представляють для черепах особливу небезпеку;
  • огороджують території на узбережжях, де морські черепахи відкладають яйця;
  • проводять ходи і мітинги, присвячені тематиці дати, що відзначається;
  Куди піти у Львові у вихідні 31 липня-1 серпня

Учасники всіх заходів не тільки в цей день, але і в інші дні року не використовують м'ясо черепах в їжу і не користуються речами, зробленими з їх панцирів. Не обходиться зустріч свята без барвистих фестивалів, карнавалів та тематичних вечірок. Постійно зростає число людей, що приймають черепах до себе в оселю в якості домашніх улюбленців, кумедних, нешкідливих і, які доставляють господарям мінімум турбот.