21 травня 2003 року вперше відзначався Всесвітній день культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку (World Day for Cultural Diversity for Dialogue and Development).

День 21 травня був проголошений Всесвітнім днем культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2002 року. Головною своєю метою ініціатори ідеї поставили наступне: дати людям можливість усвідомити, наскільки глибока і різноманітна національна культура, не тільки країни, але й інших народів світу; і зрозуміти, завдяки цьому важливість культурного обміну та збереження існуючих культурних звичаїв, традицій та спадщини, інформує .

В рамках цього свята щороку проходить кампанія «Зроби одну справу». Вона діє через сторінку на Fasebook, де всі бажаючі можуть поділитися своїм досвідом, фотографіями та відео. Кампанія 2012 року переслідувала наступні цілі:

1. Підвищити глобальний рівень обізнаності про важливість міжкультурного діалогу, інтеграції та різноманітності.

2. Сформувати світову спільноту людей, що прагнуть підтримувати різноманітність в реальному та повсякденному житті.

3. Боротися з поляризацією та стереотипами з метою поліпшення взаєморозуміння та співробітництва між людьми різних культур.

Дуже важливо привернути увагу світової громадськості до проблем дисбалансу культурного обміну і зберегти більш вразливі культури, також важливо підтримувати культуру країн, що розвиваються. І, звичайно, не можна забувати про значення мовної культурної різноманітності.

Особливий інтерес у зв'язку з цим, викликають країни, які використовують традиційні знання стосовно захисту навколишнього середовища та управління природними ресурсами. Така методика взаємно збагачує місцеві традиції та сучасну науку.

Святкування Дня культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку засноване на засадах резолюції ООН, згідно з якими повага до культурного різноманіття, всебічний розвиток людства і захист прав людини доповнюють один одного.

  Тіна Кароль відправилася до Нью-Йорка підкоряти Америку

Тому щорічно 21 травня всі зацікавлені організації (не тільки уряду, але і громадські організації) отримують можливість провести заходи на підтримку культури, у всіх її проявах і формах. В цей день повинна приділятися підвищена увага до матеріальної та духовної спадщини, до людей-представників творчих професій (оскільки саме вони є ядром формування національної культури), а також до товарів і послуг культурного призначення.