Актуальні новини

23 березня – День Кіндрата: традиції, обряди та прикмети

Запаліть сьогодні червону свічку!

23 березня в православ'ї день пам'яті мученика Кіндрата Нікомидійського. У народному календарі дата отримала назву День Кіндрата, інформує .

Хто такий святий Кіндрат?

Проживав він у III столітті, родом походив із знатної багатої сім'ї. Але всі свої значні багатства роздавав Кіндрат на допомогу братам-християнам, так як сам сповідував цю віру.

Язичники вимагали його відректися від Христа і придумували жахливі муки – спиною укладали на дрібні цвяхи та придавлювали величезним каменем; поміщали в мішок з отруйними зміями і залишали на ніч; кидали в полум'я і саджали на розпечену залізну решітку. Кожен раз по волі Божій Кіндрат залишався цілий і неушкоджений. Тоді в безсилій злобі язичники позбавили його голови.

Обряди й традиції цього дня

Від весняного сонечка сніг вже дружно тане і може затопити будинок, тому з 23 березня починають рити невеликі канавки у дворах, щоб тала вода не пішла в льох.

Сьогодні небажано відвідувати стоматолога, призначати планові операції і здійснювати великі покупки. Краще присвятити день сім'ї і порадувати домочадців смачною випічкою.

Сьогодні треба запалювати червоні свічки для очищення житла

23 березня – сприятливий день для того, щоб провести очисний обряд вдома. Можна на цілий день запалювати лампадку або з палаючою червоною свічкою обійти по периметру всі кімнати. Після цього окропіть кожен кут святою водою і перехрестіть.

Полум'я свічки, як і будь-який вогонь, люди здавна наділили магічними властивостями. Тому свічки, як джерело очищаючого горіння, завжди активно використовують для обрядів та ритуалів.

Протягом століть були помічені і перевірені часом прикмети та забобони, пов'язані зі свічкою.

Що чекати людині, якщо вона впаде або раптово загасне, як дізнатися найближче майбутнє за горінням полум'я і стіканням воску?

  Знімуть фільм про Ганну Барвінок за романом волинянина Івана Корсака

Якщо свічка, яка горіла в хаті несподівано впала (сама по собі без якого-небудь зовнішнього впливу), значить, чекають неприємні зміни в подружньому житті. Почнуться постійні конфлікти без видимих причин, взаємні докори, сварки, недовіра, зради. Терміново треба зміцнювати сімейне вогнище, інакше все може закінчитися розлученням.

Коли свічки ламаються, це теж не віщує нічого доброго – неприємності, невезіння, розставання двох люблячих людей, і навіть розлучення подружжя. Особливо погано, якщо поламалися свічки, що залишилися після обряду вінчання чи хрещення і зберігаються в хаті як талісман.

У цьому випадку зламана свічка говорить про сильне наведене псування. Використовувати такі свічки повторно не можна, їх треба віднести до храму і покласти у спеціальну скриньку біля свічників, куди складають недогарки для подальшої переплавки.

Погана прикмета, якщо без всякої причини лопнув свічник. Це віщує господарю великі неприємності, сварки, тривалу розлуку з коханою людиною, і навіть смерть близьких. Майте на увазі, що свічники не можна дарувати, приймати в дар. У народі кажуть, що такий презент віщує покійника в хаті.

Ніколи не ставте на стіл три палаючі свічки одночасно. Це – погана прикмета, яка обіцяє важке захворювання або смерть когось з домочадців.

Коли запалюєте в будинку свічки, зверніть увагу на їх горіння:

1. Якщо полум'я потріскує, і від гніту розлітаються іскорки, значить, хтось бажає вам зла і поширює погані чутки за спиною;

2. Коли віск стікає товстими рівномірними напливами з усіх боків, скоро отримаєте серйозну (можливо, неприємну) звістку;

3. Якщо віск стікає світлими «слізками», значить, у вашому житті настав період спокою і гармонії;

4. Сильний чад йде від свічки – вас очікують неприємності і хвороби;

  Мілла Йовович на прогулянці з дочкою привела фотографів у захват

5. Якщо ж свічка горить рівним полум'ям, тихо і спокійно, не видаючи ніяких сторонніх звуків – це до великого щастя.

Народні прикмети 23 березня

Якщо 23 березня зайці приходять до людської оселі, значить, будуть триматися холода, тепло настане ще нескоро.

У день Кіндрата на землю густий туман опускається – до дощового літа.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь