Актуальні новини

Всесвітній день театру – 27 березня 2017, історія свята

Багато людей відзначають лише по-справжньому великі свята, наприклад, Новий рік, Різдво і деякі інші урочистості. Також люди не забувають і про святкування своїх днів народження.

Всесвітній день театру - 27 березня 2017, історія свята. Багато людей відзначають лише по-справжньому великі свята, наприклад, Новий рік,  Різдво і деякі інші урочистості. Також люди не забувають і про святкування своїх днів народження.

Ці свята стосуються практично усіх, тому їх і відзначає більшість людей. Однак є і такі свята, які стосуються лише певних груп людей. До їх числа відносяться всілякі професійні свята, наприклад, Всесвітній день театру, який в деяких країнах відзначається на державному рівні, передає .

Всесвітній день театру – це інтернаціональне свято, який з року в рік відзначають 27 березня. Святкують його не тільки актори, сценаристи постановники, але і абсолютно всі працівники театру, в тому числі гардеробники, бутафори, хореографи, освітлювачі, гримери і костюмери. Тобто, це свято стосується абсолютно всіх людей, які мають хоч найменше відношення до театру. Відзначають його для того, щоб зміцнити мир і поліпшити взаємини між країнами і народами. І це не дивно, адже мистецтво дійсно стирає межу в душах людей і об'єднує народи. Ну а театр, як синтез різних мистецтв, ідеально підходить для зближення людей по всьому світу.

Історія свята

Багато людей впевнені, що театр з'явився в античні часи. Але це абсолютно не відповідає дійсності. Мало хто знає, але театр з'явився ще задовго до античних часів. Спочатку він являв собою якісь мисливські, сільськогосподарські та рибальські ритуали, які в алегоричній формі відображали ті чи інші трудові процеси. Крім того, за допомогою цих ритуалів наші предки намагалися повторити природні явища, наприклад, дощ з грозою.

Деякі мистецтвознавці переконані, що перші подібні ритуали не мають нічого спільного з театром у звичному розумінні цього слова. Справа в тому, що ці обряди досить часто проходили без глядачів. Ну а театр апріорі передбачає наявність глядачів.

  Кейт Міддлтон та принц Вільям переїжджають з Лондона — де тепер житиме подружжя

Згодом театр почав набувати певні обриси. Він став традиційним елементом багатьох свят. Більш того, у нього з'явилися глядачі, які є невід'ємною частиною театру. Тоді люди співали, танцювали та демонстрували всілякі драматичні дійства. Але згодом театр був розділений на драматичний, балетний і оперний.

Перші театральні дійства, які схожі на сучасні, почали проходити в стародавній Греції. Спочатку театр являв собою якийсь акт поклоніння богам землеробства. Під час театральних дійств хор співав богів, особливо Діоніса, як головному богу виноробства та рослинності. Тобто, з допомогою театру стародавні греки віддавали частину поваги своїм богам.

Історики та мистецтвознавці твердять, що театр народився в 534 році до нашої ери. Саме тоді Феспід вперше використав актори під час театральної вистави. З часом такі актори, яких тоді називали гипокритами, почали з'являтися в театральних виставах інших авторів. Більш того, кількість задіяних у виставі акторів з часом постійно збільшувалася. Тоді вони почали спілкуватися не тільки з хором, але і між собою. Крім того, за допомогою акторської гри гипокрити демонстрували всілякі драматичні дійства.

З появою акторів, театр почав не тільки славити богів, але і показувати всілякі побутові ситуації. Тоді ж і з'явилися два стовпи сучасного театру – трагедія і комедія. Що примітно, деякі перші повноцінні трагедії і комедії дійшли до наших часів.

Театр був популярний не тільки в стародавній Греції, але і в стародавньому Римі. Однак якщо греки вважали роботу актора по-справжньому престижною, то римляни називали її ганебною. Більш того, римляни досить часто примушували рабів розігрувати для них ті чи інші театральні вистави.

Коли Римська імперія пала, разом з нею був забутий і античний театр. Справа в тому, що християнство засуджувало і забороняла всілякі прояви лицедійства, в тому числі і акторську гру. Тому середньовічний театр зароджувався практично з нуля. Незважаючи на заборони християнської церкви, люди не могли забути про радощі, які дарує театр. Тому навіть під страхом відлучення від церкви одні люди дивилися на театральні вистави, а інші брали участь в них. Так що християнська церква вирішила переглянути своє ставлення до театру. Більше того, приблизно в дев'ятому столітті нашої ери самі священики почали розігрувати якісь театральні вистави на свята.

  12 листопада — день святих Зиновія і Зиновії, Синичкин день: історія, традиції та прикмети свята

Згодом театр ставав складнішим, змістовним і дієвим. Він став не тільки одним з видів розваг, але інструментом для підняття питання про тих чи інших соціальних проблемах.

В епоху Ренесансу театр став невід'ємною частиною життя народу. Твори для театральних вистав писали найвидатніші поети того часу. Крім того, італійці вирішили відродити і античний театр. Загалом, в цю епоху театр став переживати розквіт.

На сьогоднішній день театр є одним з найбільш видовищних видів мистецтв. Його люблять, цінують і шанують у всьому світі. Тому не дивно, що був встановлений «Всесвітній день театру», щоб віддати данину поваги всім працівникам театрального мистецтва. Сталося це в 1961 році. Ініціатором запровадження цього свята став Міжнародного інституту театру. На підтримку введення цього свята виступили також представники ЮНЕСКО, тому не дивно, що його взяли на міжнародному рівні. 

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь