Актуальні новини

Встигнути до “OPERAFEST TULCHYN-2020”

На Вінниччині триває масштабна реконструкція паркової зони перед палацом Потоцьких, який готується приймати «OPERAFEST TULCHYN-2020»
Алеї, викладені плиткою, новенькі бордюри, освітлення, зелена зона під посадку молодих самшитів та розкішна центральна клумба – такими є першочергові заходи з реконструкції паркової зони палацу Потоцьких у Тульчині, де четверний рік поспіль планують провести Міжнародний фестиваль «OPERAFEST TULCHYN-2020». Загалом вартість проекту з реставраційних робіт приміщення та благоустрою території складає понад 32 млн грн. 

Упродовж останніх років використали 8,5 млн грн, які були витрачені передусім на оновлення фасадів та проведення внутрішніх робіт у головному корпусі. 
Цього року з обласного бюджету виділили 6 млн грн, наразі, як повідомив голова Вінницької ОДА Владислав Скальський, профінансовано 2,3 млн грн. Кошти витрачені передусім на благоустрій території. Його планують завершити до початку фестивалю, що пройде у червні. 
«Такі фестивалі мають надзвичайне значення для економічного життя міста Тульчин і нашої області в цілому, – зауважив Владислав Скальський. – Зараз триває масштабна реконструкція усієї площі перед палацом. На даний час проводиться облаштування доріжок з тротуарної плитки. Завершене прокладання зовнішніх мереж електропостачання, встановлюються ліхтарі. Маємо достатній обсяг фінансування і з обласного бюджету, і в рамках ДФРР. Підрядник дав позитивну оцінку якості проведеної проєктно-кошторисної документації. Відтак, принаймні з технічної і технологічної точки зору ми будемо готові до проведення фестивалю в цьому році, доклавши до цього усіх можливих зусиль».
Палац Потоцьких – пам’ятка архітектури національного значення. Його збудували у 1782 році. У часи господарювання родини Потоцьких це був розвинений ансамбль з кількох споруд. У 1787 році в палаці було відкрито другий в Україні оперний театр, щороку тут відбувалися світові оперні прем’єри, в яких брали участь відомі композитори, співаки та музиканти Європи. 
Повернути високе звучання Тульчину покликаний Міжнародний фестиваль «OPERAFEST TULCHYN». Як писав «День», у “Високому звучанні Тульчина”, головна його мета не просто продемонструвати любов до оперного жанру, чи створити «культурну революцію», а насамперед привернути увагу до збереження палацу Потоцьких. 
У перший рік до проведення фестивалю відреставрували фасад центрального корпусу. У 2018 році – портик східного флігеля. Торік завершили ремонти усередині центрального корпусу і відновили три зали, де перед відкриттям фестивалю розмістили експозиції. 
Зараз тульчинці мріють про фонтани, альтанки, мобільні ландшафтні об’єкти та відреставрований лівий флігель, який на сьогодні стоїть закритий рекламним банером.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

  США повернуть Іраку понад 17 тис. артефактів включно з фрагментом "Епосу про Гільгамеша"

Залишити відповідь