Актуальні новини

Заборонена судом книга про справу Василя Стуса вийде у аудіоформаті

Книга журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», яку заборонив розповсюджувати Дарницький суд Києва без дозволу народного депутата від проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука вийде у аудіформаті. Про це 24 жовтня повідомив Кіпіані, зазначивши, що книгу озвучить український актор на режисер Ахтем Сеітаблаєв, відомий своєю роллю у кінострічці «Додому».

Як зазначає керівниця видання Vivat Юлія Орлова, через те, що книга скаладається із архівних матеріалів, які складно сприймаються на слух, вона буде скорочена та адаптована. Однак запевняє, «найважливіше буде озвучено».

Нагадаємо, Дарницький районний суд Києва 19 жовтня заборонив розповсюдження тиражу книги журналіста й історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народного депутата Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі «порушують честь та гідність позивача». Також з Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat стягнули 860 грн на користь Віктора Медведчука. Згодом виявилося, що рішення ухвалила Марина Заставенко, яку у 2017 році хотіли звільнити за зв’язки з так званою «ДНР».

Після рішення суду щодо заборони продажу книги Кіпіані до усунення з неї інформації про народного депутата Віктора Медведчука українці розкупили тираж книги та закликають ширити у мережі флешмоб на підтримку твору. Автори флешмобу закликають купувати книгу, писати про неї, а особливо поширювати фрагменти про роль Медведчука у справі Стуса та намагання приховати правду про це. Перший наклад книги повністю розкупили фактично впродовж години після рішення суду.

22 жовтня стало відомо, що видавництвo Vivat розпочало друк нового накладу книги.

  6 травня — Єгорій весняний (Юр'їв день): історія та традиції свята

Залишити відповідь