Актуальні новини

«Закоханий у кольори» Петро Шолтес розгорнув виставку своїх полотен у дипломатичній установі

У приміщенні Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород  вже вчетверте проходить  виставка полотен відомого закарпатського митця Петра Шолтеса.
Досвідчений митець з власним стилем і колористикою відомий широкому загалу своєю любов’ю до рідного міста, архітектуру якого змальовує та увічнює для нащадків упродовж усього свого творчого життя. Роботи митця зберігаються у приватних колекціях та галереях Чехії, Німеччини, Угорщини, Польщі, Італії, Ізраїля  та США.

Цього разу лауреат міжнародної премії ім. Ш. Голлоші, володар «Срібного Хреста заслуги»  від уряду Угорщини та лауреат закарпатської обласної премії ім. Й. Бокшая представив добірку робіт, народжених в Закарпатті та  Угорщині. Це живописні натюрморти, сакральна архітектура, сільські краєвиди та, навіть, табун коней з угорського містечка Гортабадь… 
Мистецтвознавці високо цінують роботи Петра Шолтеса, зокрема зазначаючи, що його картини мають не лише естетичну цінність, але й історичну місію, адже художник змальовував атмосферу свого рідного Ужгорода  в різні часи.
Яскравий представник сучасної закарпатської художньої школи є одним із найбільших знавців визначної архітектури Ужгорода. Він пристрасно передає атмосферу вулиць рідного міста своїми барвистими реалістично-імпресіоністськими творами. П.Шолтес використовує різноманітні техніки, в основному працює олією, і каже, що закоханий у кольори. Пейзажі, натюрморти та портрети з яскравими фарбами є яскравим цьому свідченням.
Василь Ільницький, Ужгород, фото автора
 

  Відомі пари, які витратили на весілля цілі статки

Залишити відповідь