Шанування жінки – матері, берегині сім'ї та традицій історично закріплена у серці кожного жителя країни.

День матері — одне з найбільш зворушливих і світлих свят, яке відзначається у світі. Адже з образом матері асоціюються найкращі спогади в житті людини. Її шанують як прародительку роду, яка дбайливо охороняє сімейні традиції. Цей урочистий день ще раз демонструє, наскільки високо цінується статус жінки, яка дарує життя юним громадянам і виховує їх гідними людьми, патріотами, будівничими майбутнього своєї Батьківщини, інформує .

День матері припадає на другу неділю травня та у 2019 році відзначають 12 травня.

Це масове всенародне свято. У ньому беруть участь і офіційні особи, і громадськість. В цей день влаштовуються урочистості, на яких ще раз висловлюють подяку і любов найближчій людині.

Історія свята

Історія Дня матері має глибоке коріння. Традиція вшановувати жінку, що дає життя подальшому поколінню, народилася ще в Стародавньому Римі та Греції. Римляни підносили хвалу матері богів. У Стародавній Греції богиня землі Гея стала найшанованішим предком людства і всього живого. Пізніше, за часів введення християнства, головною матір'ю стала Діва Марія, що оберігає взаємну любов мами і її дитини.

Офіційно це свято стало відзначатися вперше в США. На початку травня світ покинула мало кому знайома літня жінка Мері Джарвіс. І її смерть — не настільки значуща подія у світовому масштабі, якби не любляча дочка Анна. Сильно переживаючи смерть близької людини, вона висунула ідею про створення дня вшанування та поваги всіх матерів світу. Анна Джарвіс і її однодумці, число яких росло день у день, написали безліч листів і запитів у державні органи з проханням заснувати свято. Протягом декількох років лобіювання цієї ідеї ім'я простої американки переросло межі одного життя. Під її образом стали розуміти всіх жінок, які своє життя віддають вихованню дітей — майбутніх жителів країни. Зусилля волонтерів увінчалися успіхом. У 1914 році президентом США був підписаний указ про введення національного дня вшанування усіх американських матерів.

  У Львові зберігають світлину, яка показує Соломію Крушельницьку як першу українку за кермом

Поступово традиція відзначати свято найближчої людини поширилася по всіх континентах. День матері в Україні вперше відзначався в 1929 році. Подія легко вписалася в суспільне життя народу.