В цілях популяризації природоохоронних акцій і залучення до них уваги великої кількості людей і було засноване відповідне свято — День екологічної освіти.

Екологія (з давньогрецької — «дім, житло») — наука про узгоджене існування живих організмів на планеті. Щоб підкреслити важливість екологічних знань для розвитку людства і сформувати екологічну культуру населення, засноване міжнародне свято, інформує .

День екологічної освіти відзначається 12 травня. У 2019 році дату відзначають в Україні, Білорусі та інших країнах СНД.

Історія та традиції свята

Свято виникло у 1991 році. Його мета — ознайомити жителів планети з екологічними проблемами та залучити до їх вирішення.

Вперше питання про проблеми екології піднімали учасники міжнародної Конференції ООН, що проходила у столиці Швеції в 1972 році. Через 20 років його знову обговорювали на подібному зібранні в Ріо-де-Жанейро. Учасники прийняли Декларацію по навколишньому середовищі та розвитку.

В рамках проведення свята музеї та бібліотеки проводять день відкритих дверей. Проходять природоохоронні акції, виставки та конкурси в шкільних і дошкільних установах. Ентузіасти та бажаючі долучитися до природи очищають від сміття парки, зелені зони, береги річок, саджають нові дерева і кущі. Готуються тематичні програми на телебаченні та радіо, оглядові статті в періодичних виданнях.

День екологічної освіти закликає замислитися кожного жителя планети над тим, як зберегти екологію і не допустити катастрофи. У програмі природоохоронної освіти беруть участь туристичні та спеціальні організації, спортивні клуби, які поширюють знання з охорони природи і її відновленню.