Культура

Фільм про івано-франківських комунальників покаже найбільший телеканал Японії

Японська компанія NHK – найбільший радіо- і телемовник в Азійсько-Тихоокеанському регіоні – придбала права на показ фільму «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» режисерки Надії Парфан. Це перший український документальний фільм, який покажуть на японському телебаченні.

«NHK зацікавилися нашим фільмом ще на етапі виробництва, а перемовини про продаж тривали близько року. Ми дуже раді знайти таку аудиторію для свого фільму, і що наше кіно стане містком між такими далекими країнами», – розповів продюсер фільму Ілля Гладштейн, якого процитувала прес-служба Державного агентства України з питань кіно.

Головний герой фільму, Іван Васильович, багато років очолює профспілку комунального підприємства «Івано-Франкіськтеплокомуненерго». Його opus magnum — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом «спочатку людям тепло — а вже потім співати». Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію, переказує сюжет фільму проект «86 прокат».

Світова прем’єра фільму відбулася на фестивалі Visions Du Reel — одному з найбільших документальних форумів світу у швейцарському місті Ньйон.

В український прокат стрічка виходить 17 жовтня.

Аудиторія телеканалу NHK у самій лише Японії складає понад 50 мільйонів сімей.

  «Довбуш» став найкасовішим ігровим фільмом 2023 року

Залишити відповідь