Культура

Ісландію оштрафували за розгортання палестинського прапора на «Євробаченні» в Ізраїлі

Ісландія сплатить штраф через провокацію на «Євробаченні-2019», яке цьогоріч у травні проходило в Ізраїлі. Йдеться про інцитент, коли гурт Hatari, що представляв Ісландію на цьому конкурсі, розгорнув під час свого виступу банери з прапором Палестини.

Штраф повинен сплатити ісландський національний мовник, повідомила «Німецька хвиля».

«Гурт Hatari, який представляв Ісландію на “Євробаченні-2019”, порушив заборону на політизацію конкурсу, і тепер ісландська телерадіокомпанія RÚV має сплатити штраф», – сказано у повідомленні.

Цю інформацію в неділю, 22 вересня, підтвердили в Європейській мовній спілці (EBU), не уточнивши розміру грошового стягнення.

Інцидент стався під час оголошення результатів, коли телекамери знімали учасників ісландського гурту. В цей момент музиканти розгорнули банери з палестинським прапором. Цим вони викликали несхвальні відгуки публіки. Згодом в учасників групи ці банери конфіскували, оскільки регламент пісенного конкурсу забороняє демонстрацію політичних меседжів.

Ісландський гурт посів десяте місце. Переможцем конкурсу став представник Нідерландів Дункан Лоуренс з піснею Arcade. Україна не брала участь у конкурсі.

Нагадаємо, що у результаті Шестиденної війни у 1967 році Ізраїль відбив координовані удари збройних сил Єгипту, Сирії та Йорданії. У підсумку він окупував Сектор Гази, Західний берег річки Йордан, Східний Єрусалим, а також частину Синайського півострова. Палестинці вимагають повернення територій та створення держави Палестина.

  Президент підписав закон про підтримку іноземних кіновиробників, що сприятиме залученню інвестицій

Залишити відповідь